Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
concediu medical - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


concediu medical

3 replies to this topic

#1 savin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 22 August 2007 - 11:54 AM

Buna ziua, am un angajat la firma care are concediu medical pe 11 zile ( cel initial) ar fi corect sau se da 7 zile initial si restul in continuare? exista vreo lege care zice ca bolnavul in concediu medical nu poate "pleca la mare" ci trebuie sa se ingrijeasca, am putea contesta cumva concediul lui stiind ca defapt nu este in medical? sau odata ce a adus exemplar de medical nu se mai poate face nimic? va multumesc



#2 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 22 August 2007 - 12:04 PM

poate a plecat la mare sa se trateze.....
glumesc
nu stiu dac ase poate face ceva concret, daca certificatul are toate vizele necesare...

ada



#3 Imi Gordan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 22 August 2007 - 01:34 PM

Vezi postareasavin, la Aug 22 2007, 12:54 PM, a spus:

Buna ziua, am un angajat la firma care are concediu medical pe 11 zile ( cel initial) ar fi corect sau se da 7 zile initial si restul in continuare? exista vreo lege care zice ca bolnavul in concediu medical nu poate "pleca la mare" ci trebuie sa se ingrijeasca, am putea contesta cumva concediul lui stiind ca defapt nu este in medical? sau odata ce a adus exemplar de medical nu se mai poate face nimic? va multumesc

Medicul poate sa-i dea pe cate zile doreste
Poti sa-i refuzi foaia de boala. In casuta stanga sus unde scrie "VIZA PLATITUORULUI" poti sa scrii motivul refuzului
De ex. "a fost vazut la distractie"



#4 savin

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 August 2007 - 11:16 AM

Vezi postareaImi Gordan, la Aug 22 2007, 03:34 PM, a spus:

Vezi postareasavin, la Aug 22 2007, 12:54 PM, a spus:

Buna ziua, am un angajat la firma care are concediu medical pe 11 zile ( cel initial) ar fi corect sau se da 7 zile initial si restul in continuare? exista vreo lege care zice ca bolnavul in concediu medical nu poate "pleca la mare" ci trebuie sa se ingrijeasca, am putea contesta cumva concediul lui stiind ca defapt nu este in medical? sau odata ce a adus exemplar de medical nu se mai poate face nimic? va multumesc

Medicul poate sa-i dea pe cate zile doreste
Poti sa-i refuzi foaia de boala. In casuta stanga sus unde scrie "VIZA PLATITUORULUI" poti sa scrii motivul refuzului
De ex. "a fost vazut la distractie"

Ok, dar platitorul nu ii numai angajatorul, se plateste si din fnuas, acea casuta este destinata numai angajatorului? si dc se trece in acea casuta motivul refuzului, angajatorul nu ii obligat sa plateasca zilele concediului?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL