Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inregistrare in cartea de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

inregistrare in cartea de munca

46 replies to this topic

#41 pav

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 173 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 11 December 2009 - 11:33 AM

[quote name='magda_23' date='Dec 11 2009, 10:23 AM' post='215095']
Multumesc, cartea de munca a fost inchisa, inspectoarea accepta sa revin cu alta decizie si sa schimb articolul, dar angajata in cauza nu are cotizatie decat 2 luni in ultimele 12 ( restul de 10 luni -2 somaj tehnic si restul absente nemotivate). Am cazut de acord cu ea sa-si depuna cerere pentru incetare CIM cu acordul partilor sa nu-i desfac contractul pentru absente, in conditiile in care ajunsesem la ultima faza de cercetare disciplinara. Acum tot ea incearca sa rupa mana ( angajatorului) cu aceste lucruri, in timpul absentelor nemotivate a facut reclamatie la ITM de doua ori ca nu i se platesc banii ( a crezut ca daca sta acasa 10 luni angajatorul o tine pe ea cu salariu- ) ooooof, mereu necazuri si necazuri



#42 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 December 2009 - 08:00 PM

Nu se poate renunta la inregistrarea unui contract de munca in cartea de munca, chiar daca la-ti fi incetat cu data de 01-12-2009 cu acordul partilor ( singura modalitate ilegala de neiregistrare ar fi sa nu fi dat carnetul de munca la firma unde vati angajat pentru cateva zile ).




#43 9ony

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 December 2009 - 03:25 PM

buna! lucrez la o firma, iar din luna aprilie nu a mai fost dus nici un stat de plata sau declaratie la itm. intrebarea este daca cumva se poate inchide cartea de munca cu luna decembrie doar pe baza deciziei? multumesc



#44 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 19 December 2009 - 06:38 PM

da



#45 emilnik

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 05 January 2010 - 03:12 PM

EU STIU CA NU.NU EXISTA NICI O DOVADA IN ITM CA AI LUCRAT PE PERIOADA APRILIE-DECEMBRIE.IN CE BAZA ESTE TRECUTA ACEASTA PERIOADA IN CARNETUL DE MUNCA?

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 05 January 2010 - 03:31 PM




#46 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 05 January 2010 - 04:01 PM

in baza contractului dintre parti
dupa mine nici nu ar trebui dus contractul la itm? e ca si cum ar trebui sa depunem si contractele dintre firme la fisc



#47 cobieanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Gender:Not Telling
  • Location:Bucuresti

Postat 15 February 2010 - 03:32 PM

salutare luma,

sunt nou in bransa asta de HR si va cer ajutorul intr-o situatie: in luna septembrie a acestui an trebuia sa se intoarca din CIC o colega. Fostul inspector nu a facut decizie de suspendare ( deci nici in carnet nu este trecuta acea suspendare) . Acum colega vrea incetare CIM asa ca a facut o cerere de incepere activitate si o demisie fara preaviz ( amandoau cu aceeasi data) . Decizia de incetare este inregistrata la ITM insa nu stiu daca in carnetul de munca, la sfarsit, sa trec cum ca in perioada .... a beneficiat de CIC. Ne avand decizie de suspendare nici eu nu am facut decizie de incepere activitate. As vrea sa trec in carnetul de munca doar decizia de incetare CIM iar la sf sa trec cum ca in perioada .... a beneficiat de CIC...... este corect sau nu?

Multumesc mult de tot si astept cu interes raspunsul vostru

ma ajuta si pe mine cineva? :(

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 February 2010 - 01:08 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL