Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fondul de garantare a creantelor salariale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

fondul de garantare a creantelor salariale

4 replies to this topic

#1 corita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 27 August 2007 - 01:30 PM

Vezi postareaFlorinela, la Jan 5 2007, 11:30 AM, a spus:

In Normele metodologice de intocmire a situatiilor financiare trimestriale ale institutiilor publice in anul 2006, aprobate prin OMFP nr.616/2006, scrie ca :"se recomanda ca situatiile financiare anuale proprii ale institutiilor publice sa fie insotite de un raport privind auditarea bilantului si a contului de executie bugetara, intocmit in conditiile legii". Ce se poate intelege din aceste precizari? Ni se cere oare, sub o forma voalata, certificarea bilantului contabil? Asta mi se pare ca totusi contravine Legii privind auditul public intern. Daca ni se cere sa facem raport de audit, este posibila auditarea bilantului astfel incat raportul de audit respectiv sa se constituie in anexa?
Se mai incadreaza institutia respectiva in termenul de predare a situatiilor financiare, daca o misiune de audit " ca la carte" dureaza cam o luna si jumatate, sau chiar 2 luni?
Ce parere aveti, colegii mei, auditori interni din institutii publice?




#2 corita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 27 August 2007 - 01:45 PM

buna ziua....va rog sa-mi spuneti si mie , daca functionarii publici platesc fondul de garantare a creantelor salariale...multumesc




#3 Cocis Adrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare

Postat 27 August 2007 - 01:53 PM

Vezi postareacorita, la Aug 27 2007, 02:45 PM, a spus:

buna ziua....va rog sa-mi spuneti si mie , daca functionarii publici platesc fondul de garantare a creantelor salariale...multumesc
NU SE RETINE PENTRU FUNCTIONARII PUBLICI!! Numai pentru personal contractual!

Aceasta postare a fost editata de Cocis Adrian: 27 August 2007 - 01:54 PM




#4 corita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 27 August 2007 - 02:06 PM

sa-nteleg ca ...la personal contractual virez : 0.25% creante + 2% somaj...iar la functionarii publici virez doar 2,25% somaj ?...multumesc



#5 Cocis Adrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Baia Mare

Postat 27 August 2007 - 02:32 PM

Exact!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL