Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sold casa euro negativ in lei? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


sold casa euro negativ in lei?

4 replies to this topic

#1 14865478

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 31 August 2007 - 09:56 AM

Am o situatie ciudata casa in euro este zero in euro dar are sold negativ in lei

-este permis asa ceva?
-care este legea prin care este/nu este obligatorie reglarea diferentelor valutare si cand (la sfarsitul lunii, la sfarsitul anului sau in momentul in care apare?



#2 alinad2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 August 2007 - 10:03 AM

Vezi postarea14865478, la Aug 31 2007, 10:56 AM, a spus:

Am o situatie ciudata casa in euro este zero in euro dar are sold negativ in lei

-este permis asa ceva?
-care este legea prin care este/nu este obligatorie reglarea diferentelor valutare si cand (la sfarsitul lunii, la sfarsitul anului sau in momentul in care apare?


Soldul nu poate fi negativ ... Trebuie sa inregsitrezi diferentele de curs ...poti sa faci acest lucru la sfarsitul lunii




#3 Nagy Andreea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 31 August 2007 - 10:53 AM

Clar sa il reglezi pe diferente de curs! Acolo cineva o fi gresit la inregistrarile prin casa in valuta si n-a reflectat dif de curs la momentul respctiv. Si eu am casa in valuta, dar cat imi intra atata-mi iese (echivalentul in lei e acelasi).



#4 14865478

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 31 August 2007 - 05:17 PM

Multumesc.


Stiti cumva ce lege prevede reglarea soldurilor



#5 VICKY

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 31 August 2007 - 07:57 PM

Vezi postarea14865478, la Aug 31 2007, 07:56 AM, a spus:

Am o situatie ciudata casa in euro este zero in euro dar are sold negativ in lei

-este permis asa ceva?
-care este legea prin care este/nu este obligatorie reglarea diferentelor valutare si cand (la sfarsitul lunii, la sfarsitul anului sau in momentul in care apare?


se poate sa fie casa sau banca in valuta cu sold negativ in lei sau cu sold creditor, iar la sfarsitul anului se face regularizarea fata de cursul BNR la 31.12






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL