Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratie CAS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


Declaratie CAS

50 replies to this topic

#41 ela d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 240 Postari:

Postat 17 April 2008 - 12:06 PM

S-a schimbat, cel putin in orasul meu, data de depunere a declaratiilor la CAS.Nu mai e 25 a lunii, din luna aprilie e 20.



#42 MihaiSmaranda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 105 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 17 April 2008 - 03:00 PM

:biggrin: hahahhaaaa!!!

deci vine iepurasul la casa de pensii?? isi iau "consilierii" vacanta anticipata de pasti?

cum puteti crede asa ceva, cand termenele de depunere sunt reglementate prin ordine si legi speciale?

inainte de a posta asa ceva, un zvon ... sa nu il categorisesc acum, ca poate suna jignitor, va rog sa puneti un link catre o astfel de hotarare, ori un atachment cu o lege, ceva... nu mai agitati spiritele degeaba




#43 ela d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 240 Postari:

Postat 18 April 2008 - 08:33 AM

Nu e vorba doar de luna aprilie , ca sa fac o legatura cu sarbatorile de Paste.Casa de pensii Suceava a pus un anunt maaare ca incepand cu aceasta luna data limita a depunerii declartiei la ei este 20.Pe baza legii 19 -?! au dreptul de a-si stabili singuri aceasta data.Au motivat ca datorita pensiilor suplimentare au treba mai multa..Asta e in Suceava.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 August 2008 - 06:41 PM
citare mesaj anterior




#44 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 18 April 2008 - 08:43 AM

SI LA IALOMITA LA FEL
ada



#45 Madalira

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 339 Postari:
  • Location:Galati

Postat 18 April 2008 - 08:48 AM

Termene de depunere la Galati:
- firmele care au pana in 50 salariati depun declaratia pana pe 15 ale lunii urmatoare , incepand cu declaratiile aferente lunii aprilie(15 mai)
- firmele care au peste 50 salariati depun declaratia pana pe 25 ale lunii urmatoare, incepand cu declaratiile aferente lunii aprilie.
"Azi nu mai vreau sa lucrez."



#46 MARIANA S

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 18 April 2008 - 10:11 AM

La Satu Mare termenul de depunere e 25 a luni



#47 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 18 April 2008 - 10:24 AM

Cred ca au considerat cei de la CAS ca pina pe 20 ne plictisim si nu avem de lucru, asa ca au mai decalat niste termene. Si eu am auzit la Constanta de data de 15 incepind cu mai 2008 pt. societ.cu mai putun de 50 sal.
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#48 stanciu ana simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 18 April 2008 - 12:06 PM

Cei de la Bucuresti ce zic? Stie cineva?



#49 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 April 2008 - 12:28 PM

Din Buc:
Nu numai declaratia se da pana pe 20 ale lunii.
Eu am citit (dar nu stiu unde ) ca si plata se face pana pe 20.ale lunii. Firmele mele si-au platit astazi op -ul pt cas ,de frica penalizarilor



#50 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 April 2008 - 01:50 PM

:pullhair:
cum ramane, in Bucuresti?!
Madalina



#51 cosmin0304

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 April 2008 - 02:04 PM

cred ca nu stie stinga ce face dreapta
http://www.cnpas.org/portal/media-type/htm...SS_Employers_ro






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL