Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Concediu in cazul casatoriei - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Concediu in cazul casatoriei

3 replies to this topic

#1 jaancsika

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 03 September 2007 - 11:13 AM

Stie cineva la cate zile de coincediu am dreptul daca ma casatoresc? (Sunt angajat ca si contabil) Multumesc anticipat



#2 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 03 September 2007 - 11:36 AM

Vezi postareajaancsika, la Sep 3 2007, 12:13 PM, a spus:

Stie cineva la cate zile de coincediu am dreptul daca ma casatoresc? (Sunt angajat ca si contabil)
Din Contractul colectiv de munca unic la nivel national aflam:
Art. 61. - (1) Salariatii au dreptul la zile libere platite pentru evenimente deosebite in familie, sau pentru alte situatii, dupa cum urmeaza:
a) casatoria salariatului - 5 zile;
b) casatoria unui copil - 2 zile;
....
Deci 5 zile CO, daca Contracttul colectiv la nivel de ramura, sau al unitatii nu prevad mai mult.

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#3 jaancsika

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 07 September 2007 - 12:11 PM

Si daca contractul colectiv de munca de la firma prevede mai putin (3 zile)?



#4 carmen29

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 07 September 2007 - 05:25 PM

Vezi postareajaancsika, la Sep 7 2007, 01:11 PM, a spus:

Si daca contractul colectiv de munca de la firma prevede mai putin (3 zile)?
Contractul colectiv de munca al firmei nu poate sa prevada niciunde mai putin decat
contractul de munca la nivel national. De asta exista contract de munca la nivel national.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL