Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
modificari revisal-nr. de angajati - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


modificari revisal-nr. de angajati


13 replies to this topic

#1 OANA TOMA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:harsova-constanta

Postat 18 September 2007 - 03:01 PM

Buna ziua,

Incepand din luna august, la firma la care lucrez s-au produs modificari in nr. de angajati ai firmei, plus ca unul care era in CIC, a reinceput activitatea.
As fi vrut sa stiu (parca asa am impresia), daca trebuie sa fac ceva modificari in Revisal si care sunt acestea?
oana_toma



#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 19 September 2007 - 05:59 AM

modificari in revisal faci numai in cazul in care angajezi un salariat sau pleaca un salariat

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 19 September 2007 - 06:24 AM

[quote name='SERBAN MARIANA' date='Sep 19 2007, 06:59 AM' post='144204']

In REVISAL pe langa angajari si desfaceri se mai trec si urmatoarele: modificare functie, modificare tip contract, reactivare contract, modificare data contract



#4 OANA TOMA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 68 Postari:
  • Location:harsova-constanta

Postat 26 September 2007 - 02:25 PM

angajarea s-a facut cu 21.08.07, si pana acum nu am facut modificarea in revisal. Pot sa o fac acum?
oana_toma



#5 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 26 September 2007 - 06:01 PM

Conform Ordinului 20/2007 termenul de transmitere a modificarilor survenite in registrul de evidenta al salariatilor in format electronic este de 5 zile de la data la care au intervenit modificri ale elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) din HG161/2006:
- elementele de identificare a tuturor salariatilor: numele, prenumele, codul numeric personal (CNP);
- data angajarii;
- functia/ocupatia conform specificatiei COR sau altor acte normative;
- tipul contractului individual de munca;
- data si temeiul incetarii contractului individual de munca.



#6 ellya2005

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 20 November 2007 - 10:36 PM

Vezi postareaLexiroxi, la Sep 26 2007, 06:01 PM, a spus:

Conform Ordinului 20/2007 termenul de transmitere a modificarilor survenite in registrul de evidenta al salariatilor in format electronic este de 5 zile de la data la care au intervenit modificri ale elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) din HG161/2006:
- elementele de identificare a tuturor salariatilor: numele, prenumele, codul numeric personal (CNP);
- data angajarii;
- functia/ocupatia conform specificatiei COR sau altor acte normative;
- tipul contractului individual de munca;
- data si temeiul incetarii contractului individual de munca.

Buna seara!
stii cumva unde se pot face modig=ficari in regustrul de evidenta al salariatilor, in momentul cand o pers pleaca!!
eu nu am gasit nici un buton in care sa scoata aceea pers ca a incetat ctr de munca'
te rog daca stii astept un raspuns



#7 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 November 2007 - 11:32 AM

selectezi contractul de munca al persoanei respective, apoi ca modificare ''incetare contract'' si operezi cu datele respective.
Madalina



#8 3bf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female

Postat 21 January 2008 - 08:23 PM

Vezi postareaLexiroxi, la Sep 26 2007, 07:01 PM, a spus:

Conform Ordinului 20/2007 termenul de transmitere a modificarilor survenite in registrul de evidenta al salariatilor in format electronic este de 5 zile de la data la care au intervenit modificri ale elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) din HG161/2006:
- elementele de identificare a tuturor salariatilor: numele, prenumele, codul numeric personal (CNP);
- data angajarii;
- functia/ocupatia conform specificatiei COR sau altor acte normative;
- tipul contractului individual de munca;
- data si temeiul incetarii contractului individual de munca.


Deci, daca am inregistrat un contract de munca la ITM in data de 20.01.08(spre exemplu), si data angajarii era cu 01.01.2008, puteam sa duc modificarea revisal pana in 25.01.08??
Multumesc.



#9 rosebud

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 22 January 2008 - 06:11 PM

Exact. Revisalul il poti duce in maxim 5 zile de cand ai inregistrat modificarea.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 May 2009 - 12:23 PM




#10 3bf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 January 2008 - 11:57 PM

Multumesc rosebud!Si daca firma este nou infiintata, in cat timp de la angajarea primului salariat trebuie depus revisal-ul?Si daca ai depasit termenul, ce se intampla?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 May 2009 - 12:23 PM




#11 verrona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 January 2008 - 11:20 PM

pai tot in 5 zile de la data inregistrarii cim al angajatului la itmb...daca ai depasit termenul - amenda - nu stiu cuantumul.

Aceasta postare a fost editata de verrona: 23 January 2008 - 11:20 PM




#12 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2008 - 08:10 PM

Vezi postareaverrona, la Jan 23 2008, 11:20 PM, a spus:

pai tot in 5 zile de la data inregistrarii cim al angajatului la itmb...daca ai depasit termenul - amenda - nu stiu cuantumul.
sunteti culmea .... este IMPOSIBIL sa depui in 5 zile ctr la itm, sa depui si revisalul .... ar insemna 2 drumuri in 5 zile la itm .... eu am depus tot anul trecut revisalul o data cu declaratia de comision, deci nu in 5 zile, si nu mi-a dat nimeni amenda .... nu cred ca sunt abrsurzi la treaba asta cu revisalul .....



#13 mal1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 30 April 2008 - 09:34 AM

exista o modalitate mult mai simpla si mai eficienta pentru a depune modificarile intervenite in revisal si care nu necesita atatea drumuri. trimiterea online a modificarilor. nu trebuie decat sa depuneti o cerere la ITM, vi se va da un nume de utilizator si o parola si gata. e foarte simplu de utilizat. mult succes

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 May 2009 - 12:22 PM




#14 erm1na

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 May 2009 - 03:42 PM

Buna ziua,

Va rog putin ajutor ref. la revisal.
Am un angajat care imi pleaca in somaj.
A avut contract pe perioada determinata trecut si in revisal.
Actul aditional care a facut trecerea la nederminata nu a fost trecut in revisal.
S-a facut in revisal incetarea de contract normala.
Incetarea vad ca nu se poate sterge.
Cum sau unde introduc modificarea cu actul aditional pentru ca lucrurile sa fie in regula: contract determinata, act nederminata, incetare?

Va multumesc.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL