Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
conta de gestiune - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


conta de gestiune

1 reply to this topic

#1 LAURA DODA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 03 July 2004 - 09:10 AM

Buna ziua!
As dori, daca se poate, lamuriri despre contabilitatea de gestiune.
Firma unde lucrez are ca si obiect de activitate comertul. In legea contabilitatii se spune ca trebuie organizata si contabilitatea de gestiune. IN data de 22.12.2003 au aparut unele precizari privind organizarea si conducerea ctb.de gestiune unde se precizeaza ca aceasta(conta de gestiune) se organizeaza fie utilizind conturi specifice, fie prin dezvoltarea conturilor din contabilitatea finanaciara, fie cu ajutorul evidentei tehnico operative proprii.
Pentru ca , conturile din clasa 9 mi se par foarte greu de inteles , ne-am gindit sa dezvoltam conta financiara , dar cum? Pe centre de costuri sau centre de profit ? Si ce trebuie sa fac in plus?
Orice parere este binevenita! Multumesc!



#2 iahimda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:

Postat 30 July 2004 - 12:41 PM

in spatele conturilor din contabilitatea financiara trebuie sa ai evidenta analitica a tuturor mf. si produselor inclusiv miscarea acestora







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL