Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ce variante de tiparire facturi am ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Ce variante de tiparire facturi am ?

3 replies to this topic

#1 Andrei.M

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 29 September 2007 - 09:22 PM

Sunt pt prima oara in situatia asta si nu sunt deloc lamurit ce variante am pentru a-mi crea facturile si chitantele pt un SRL.
Exista varianta cea mai sigura de a le cumpara si de a le scrie de mana sau scoate la o imprimanta matriciala sau de a cumpara un soft de generare facturi de pe net. Dar variantele astea 2 nu ma incanta prae tare.

Am inteles ca odata cu noul cod fiscal imi pot tipari singur facturile. Dar ce inseamna asta ?
Le pot crea in Word/Illustrator si scoate la o imprimanta cu laser in conditiile in care declar ce serii si numere folosesc ?
Sau ce alte variante am pt a-mi crea singur facturile si a nu le scrie de mana ?

Multumesc.

PS: Am cautat pe forum dar nu am gasit ce ma intereseaza. Imi cer scuze daca aceasta problema a mai fost discutata.



#2 alinad2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 September 2007 - 10:39 PM

Faci o decizie prin care precizezi seria facturilor/ chitantelor si numarul de la care incepe numerotarea pentru fiecare categorie in parte si ti le poti face tu ... Trebuie sa contina toate elementele obligatorii si este in regula




#3 PISOIAS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 141 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 September 2007 - 09:58 AM

Vezi postareaAndrei.M, la Sep 29 2007, 07:22 PM, a spus:

Le pot crea in Word/Illustrator si scoate la o imprimanta cu laser
Da, poti sa faci asta linistit.



#4 georgerad

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:Campia Turzii

Postat 08 October 2007 - 10:08 PM

Da am si eu o problema asemanatoare. Facturez pe teren cand e cazul pentru ca ma deplasez mult. Am de asemenea si un program de facturare cu care facturez uneori de acasa si trimit pe mail sau prin posta. Am folosit serii diferite pentru facturile de mana si facturile tiparide din program. E OK?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL