Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
angajare cetatean mexican - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


angajare cetatean mexican


1 reply to this topic

#1 MICO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:

Postat 01 October 2007 - 10:35 AM

Bună ziua, am nevoie de ajutor urgent....
Un SRL cu sediu și punct de lucru în București, vrea să angajeze un cetățean mexican, cu domiciliul în Mexic și reședința în București. Patronul îmi spune că trebuie o negație (de nu știu unde) că munca respectivă nu poate fii prestată de un român, că trebuie permis de muncă, că trebuiesc traduse toate actele personale ale angajatului .... (angajata este soția patronului și postul este de vânzător).
Deci care sunt condițiile legale și actele necesare angajării ?
Vă mulțumesc anticipat !



#2 ycka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 26 October 2007 - 09:49 AM

eu stiu ca pt persoanele straine la angajare trebuie:
1.autorizatie de munca(pana in iunie 2007 era permis de munca)
2.permis de sedere
3.copie pasaport







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL