Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Clubul picatilor la examenul de acces 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Clubul picatilor la examenul de acces 2007


127 replies to this topic

#1 Roxanee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 01 October 2007 - 10:16 PM

Cred s-a corectat dupa ureche la Drept unde ma asteptam sa iau cea mai mare nota de abia mi-au dat cica 8 si ceva, si bine inteles ca am picat. problema mea a fost fiscalitatea....



#2 teea1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 01 October 2007 - 10:22 PM

oameni buni hai sa facem o greva ceva ca sa atragem atentia asupra acestor oameni care isi bat joc de noi.
nu e normal sa ne lasam asa calcati in picioare.
trebuie facut ceva.




#3 Roxanee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 01 October 2007 - 10:25 PM

Nu stiu cum s-a corectat dar la materiile la care ma asteptam sa iau note foarte bune au fost doar bunicele, iar la control unde stateam cu spaima am impresia ca am luat peste 7, nu stiu rezultatela exacte pentru-ca nu le-am vazut..... :smile:



#4 MoniKys84

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 10:30 PM

Offf... ce examen de toata jena... :smile: :sad: :sad:

Nci un pic de uniformitate a notelor... cum e posibil ca la conta sa fi luat 9.28, la drept 9.88, la audit 9.44, la evaluare 9.72, la control 7.56 si sa pic la fiscalitate cu 5.72.... RESPINSA cu media generala 8.75!!!! Ar trebui sa mai fac contestatie pentru 0.28 pcte la fiscalitate???? Cine mi le da...??????? :laugh:

In orice caz ii felicit pe toti ce care au luat examenul... si pe cei care nu au luat pentru curajul de a-l sustine... Suntem buni!



#5 bic.contab

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 October 2007 - 10:42 PM

Vezi postareaMoniKys84, la Oct 1 2007, 11:30 PM, a spus:

Offf... ce examen de toata jena... :smile: :sad: :sad:

Nci un pic de uniformitate a notelor... cum e posibil ca la conta sa fi luat 9.28, la drept 9.88, la audit 9.44, la evaluare 9.72, la control 7.56 si sa pic la fiscalitate cu 5.72.... RESPINSA cu media generala 8.75!!!! Ar trebui sa mai fac contestatie pentru 0.28 pcte la fiscalitate???? Cine mi le da...??????? :angry:

In orice caz ii felicit pe toti ce care au luat examenul... si pe cei care nu au luat pentru curajul de a-l sustine... Suntem buni!

Am crezut ca sunt singurul care are medie de 8,70 si e picat tot din cauza fiscalitatii :laugh:



#6 mioara1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 87 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 01 October 2007 - 10:46 PM

eu sunt in depresie maxima... am luat 9.6 la conta, 6.2 la fiscalitate , 5.68 la drept, 8.52 la audit, 7.52 evaluare, 9.88 control si expertiza 8.68....
voi credeti ca avem ceva sanse la contestatii???



#7 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 10:55 PM

vin si eu daca ma primiti
conta8,08, fiscalitate8,12, drept9,72, audit+8,20,control 6,36(era si normal) , expertiza 9,20, si evaluare 5,68 :sad:
Am citi pe undeva ca anul trecut au fost doar 10contestatii solutionate pozitiv, dar promovabilitatea era oricum alta 50% , care nici nu se compara cu anul asta 20-25%

si eu am nevoie de 0.32sutimi , e mult? e putin? :smile:

Aceasta postare a fost editata de ana68: 01 October 2007 - 10:59 PM




#8 MoniKys84

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 October 2007 - 10:58 PM

Vezi postareabic.contab, la Oct 1 2007, 11:42 PM, a spus:

Vezi postareaMoniKys84, la Oct 1 2007, 11:30 PM, a spus:

Offf... ce examen de toata jena... :smile: :sad: :sad:

Nci un pic de uniformitate a notelor... cum e posibil ca la conta sa fi luat 9.28, la drept 9.88, la audit 9.44, la evaluare 9.72, la control 7.56 si sa pic la fiscalitate cu 5.72.... RESPINSA cu media generala 8.75!!!! Ar trebui sa mai fac contestatie pentru 0.28 pcte la fiscalitate???? Cine mi le da...??????? :angry:

In orice caz ii felicit pe toti ce care au luat examenul... si pe cei care nu au luat pentru curajul de a-l sustine... Suntem buni!

Am crezut ca sunt singurul care are medie de 8,70 si e picat tot din cauza fiscalitatii :laugh:

Nu iti face griji. Suntem mai multi care avem medie mare si am picat la cine stie ce materie... :angry: Tu cu cat ai picat? Faci contestatie?

Aceasta postare a fost editata de MoniKys84: 01 October 2007 - 11:00 PM




#9 magie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 50 Postari:

Postat 02 October 2007 - 06:54 AM

Vezi postareaMoniKys84, la Oct 1 2007, 11:58 PM, a spus:

Vezi postareabic.contab, la Oct 1 2007, 11:42 PM, a spus:

Vezi postareaMoniKys84, la Oct 1 2007, 11:30 PM, a spus:

Offf... ce examen de toata jena... :smile: :sad: :sad:

Nci un pic de uniformitate a notelor... cum e posibil ca la conta sa fi luat 9.28, la drept 9.88, la audit 9.44, la evaluare 9.72, la control 7.56 si sa pic la fiscalitate cu 5.72.... RESPINSA cu media generala 8.75!!!! Ar trebui sa mai fac contestatie pentru 0.28 pcte la fiscalitate???? Cine mi le da...??????? :angry:

In orice caz ii felicit pe toti ce care au luat examenul... si pe cei care nu au luat pentru curajul de a-l sustine... Suntem buni!

Am crezut ca sunt singurul care are medie de 8,70 si e picat tot din cauza fiscalitatii :laugh:

Nu iti face griji. Suntem mai multi care avem medie mare si am picat la cine stie ce materie... :angry: Tu cu cat ai picat? Faci contestatie?

Am picat cu 8.70 din cauza fiscalitati la care am luat aproape 4. Mai are rost sa fac contestatie?



#10 alinamioara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 02 October 2007 - 08:20 AM

Eu am picat cu 8.79....fiscalitatea m-a tras in jos....nici nu stiu daca are rost sa ma chinui cu contestatia.....imi vine sa plang de ciuda, dar nu pot...sunt la serviciu si trebuie sa fiu cu zambetul pe buze si sa imi fac treaba la fel ca pana acum...ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat....si totusi am un gol in stomac si niste nervi......
Felicitari celor admisi si curaj celor respinsi....



#11 tma

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 02 October 2007 - 09:04 AM

Vezi postareaana68, la Oct 1 2007, 11:55 PM, a spus:

vin si eu daca ma primiti
conta8,08, fiscalitate8,12, drept9,72, audit+8,20,control 6,36(era si normal) , expertiza 9,20, si evaluare 5,68 :sad:
Am citi pe undeva ca anul trecut au fost doar 10contestatii solutionate pozitiv, dar promovabilitatea era oricum alta 50% , care nici nu se compara cu anul asta 20-25%

si eu am nevoie de 0.32sutimi , e mult? e putin? :smile:
si eu am nevoie tot de 0.32 sutimi.
Pe mine conta m-a tras in jos 5.68. In rest am avut note mari: audit 10, expertiza 10, evaluare 9.80, drept 9.16, fiscalitate 8.12, control 7.88.
De la filiala din Ploiesti mi-au spus ca anul trecut nici nu s-au deranjat sa ia contestatiile.... :laugh: Asa ca.....sa nu ne facem prea multe sperante. Anul trecut au fost persoane carora le trebuiau 0.03 sutimi sau 0.05 sutimi si nu le-au fost acordate.....
Asa ca ne vedem din nou la anul. :sad:



#12 MoniKys84

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 October 2007 - 09:10 AM

Vezi postareamagie, la Oct 2 2007, 07:54 AM, a spus:

Vezi postareaMoniKys84, la Oct 1 2007, 11:58 PM, a spus:

Vezi postareabic.contab, la Oct 1 2007, 11:42 PM, a spus:

Vezi postareaMoniKys84, la Oct 1 2007, 11:30 PM, a spus:

Offf... ce examen de toata jena... :smile: :sad: :sad:

Nci un pic de uniformitate a notelor... cum e posibil ca la conta sa fi luat 9.28, la drept 9.88, la audit 9.44, la evaluare 9.72, la control 7.56 si sa pic la fiscalitate cu 5.72.... RESPINSA cu media generala 8.75!!!! Ar trebui sa mai fac contestatie pentru 0.28 pcte la fiscalitate???? Cine mi le da...??????? :angry:

In orice caz ii felicit pe toti ce care au luat examenul... si pe cei care nu au luat pentru curajul de a-l sustine... Suntem buni!

Am crezut ca sunt singurul care are medie de 8,70 si e picat tot din cauza fiscalitatii :laugh:

Nu iti face griji. Suntem mai multi care avem medie mare si am picat la cine stie ce materie... :angry: Tu cu cat ai picat? Faci contestatie?

Am picat cu 8.70 din cauza fiscalitati la care am luat aproape 4. Mai are rost sa fac contestatie?

Eu cred ca nu ai nimic ce pierde daca incerci... exceptand timpul si nervii... :sad: Dar ai medie generala mare, asa ca nu se stie... Mult SUCCES!!!



#13 mihaser

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 142 Postari:

Postat 02 October 2007 - 09:47 AM

Salutare!

V-am spus ca si io vreau in club!

Ma duc azi sa depun contestatie si sa vad si io notele!



#14 carmen

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 02 October 2007 - 10:02 AM

Intru si eu in clubul celor care vor face contestatie !!!!!! conta:9.04; fisc:6.08; drept :9,68;audit :9,32;evaluare :9;expertiza: 7,80 siiiiiiii control :5,80 ; media finala 8,10 .....!!!!! contestatie pentru 0,20 la control !!!!! Am fost si am depus-o astazi si spre surprinderea mea , cand am intrebat asa .... din experienta anilor trecuti pentru 0,20 ce cred ei ( ceccar cta) ma omor degeaba ? raspunsul a venit promt ca pentru atat nu , am mari sanse sa fie rezolvata favorabil pentru mine . Sper sa fie asa, vom vedea , am uitat sa intreb cand se vor afisa rezultatele la contestatii , voi stiti ceva ?



#15 bogdiflori

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 02 October 2007 - 10:13 AM

D cam mult ghinio pt toti cei care au avut medie mare si au picat la fiscalitate unde ne-a lipsit cateva sutimi. Acelasi lucru am patit si eu la centrul alba iulia, cu note la toate materiile de peste 8.5 si la fiscalitate 5.48., adica drept 9.88, conta 8.48, expertiza 9.68, evaluare 8.68, control 9.48, audit 9.4. Nu stiu cum s-au corectat lucrarile dar nu s-a tinut cont de loc de celelalte note si s-a cam batut joc de eforturi timp si bani, de parca ei cred ca banii aia se fac asa usor. Fiecare dintre noi in special cei tineri cum sunt eu si-au pus mari sperante in examenul asta ca poate pentru unii dintre noi acest examen este painea lui.
Am facut contestatie si sper sa se rezolve ceva pentru acele sutimi care imi lipsesc.
DACA STIE CINEVA CAND SE DAU REZULTATELE LA CONTESTATII SA IMI SCRIE LA E-MAIL bogdiflori@yahoo.co.uk



#16 crengus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 02 October 2007 - 10:17 AM

Vreau sa va incurajez si va tin pumnii tuturor celor care vor sa depuna contestatie. Eu cred ca oricum nu mai aveti nimic de pierdut, de ce sa nu uzati de orice mica sansa? Bafta!!! :smile:



#17 feliciuta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 02 October 2007 - 10:20 AM

nici eu nu stiu cum s-au corectat. oricum la repezeala. nu credeam ca voi pica, dar...daca are cineva pdf-ul din bihor, il rog sa mi-l trimita pe adresa feli_giurgiu@yahoo.com



#18 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 02 October 2007 - 10:34 AM

Vezi postareacarmen, la Oct 2 2007, 11:02 AM, a spus:

Intru si eu in clubul celor care vor face contestatie !!!!!! conta:9.04; fisc:6.08; drept :9,68;audit :9,32;evaluare :9;expertiza: 7,80 siiiiiiii control :5,80 ; media finala 8,10 .....!!!!! contestatie pentru 0,20 la control !!!!! Am fost si am depus-o astazi si spre surprinderea mea , cand am intrebat asa .... din experienta anilor trecuti pentru 0,20 ce cred ei ( ceccar cta) ma omor degeaba ? raspunsul a venit promt ca pentru atat nu , am mari sanse sa fie rezolvata favorabil pentru mine . Sper sa fie asa, vom vedea , am uitat sa intreb cand se vor afisa rezultatele la contestatii , voi stiti ceva ?
si eu am avut acelasi ghinion ca si tine cu controlul :5,80; conta 8,15; fiscalitate 7,55; drept 9,60;iar la celelalte peste 8, media generala 8,35
:smile:
sper sa avem noroc la contestații mai ales ca in Alba Iulia la control au picat 4 candidati
daca afli ceva scrie-mi te rog pe adresa: nicoleta_oltean2006@yahoo.it



#19 Ieia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 02 October 2007 - 10:37 AM

Vezi postareacarmen, la Oct 2 2007, 11:02 AM, a spus:

Intru si eu in clubul celor care vor face contestatie !!!!!! conta:9.04; fisc:6.08; drept :9,68;audit :9,32;evaluare :9;expertiza: 7,80 siiiiiiii control :5,80 ; media finala 8,10 .....!!!!! contestatie pentru 0,20 la control !!!!! Am fost si am depus-o astazi si spre surprinderea mea , cand am intrebat asa .... din experienta anilor trecuti pentru 0,20 ce cred ei ( ceccar cta) ma omor degeaba ? raspunsul a venit promt ca pentru atat nu , am mari sanse sa fie rezolvata favorabil pentru mine . Sper sa fie asa, vom vedea , am uitat sa intreb cand se vor afisa rezultatele la contestatii , voi stiti ceva ?
EU SPUN SA NU-TI PIERZI SPERANTA, PENTRU CA DUPA PAREREA MEA CEVA SE VA INTAMPLA. SUNT PREA MULTI PICATI, SI TREBUIE SA REZOLVE CUMVA ACEST LUCRU. LA NOI IN JUDET AU CERUT, CHIAR DE LA CECCAR, SA SE DEPUNA CONTESTATIILE.
NU DISPERA!!!
BAFTA MULTA!!!



#20 parametru

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 02 October 2007 - 11:03 AM

am intrebat si au zis ca afisarea rezultatelor la contestatii va dura ceva timp,deci saptamani,asa ca sa ne vedem de treaba cei care s-au apucat de au depus, :smile:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL