Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
impozitare actiuni PJ - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


impozitare actiuni PJ

2 replies to this topic

#1 bizi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 04 October 2007 - 09:46 AM

Buna,
Diferenta favorabila dintre actiuni cumparate (de la ssif broker) si vandute intra la calcul impozit pe profit sau este impozit separat pentru actiuni. In declaratia 100 unde se trece acest impozit? Cand se plateste acest impozit pe actiuni? Soc este platitoare de imp pe profit.



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 October 2007 - 09:56 AM

Reprezinta venit financiar si intra in calculul impozitului pe profit. Nu este pozitie separata in decl 100.
Banuiesc ca vorbesti despre actiuni cumparate de catre societate, cotate la bursa, tranzactionate prin intermediul societatii de brokeraj.

Madalina



#3 bizi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 04 October 2007 - 10:15 AM

Vezi postareamadalinab, la Oct 4 2007, 10:56 AM, a spus:

Reprezinta venit financiar si intra in calculul impozitului pe profit. Nu este pozitie separata in decl 100.
Banuiesc ca vorbesti despre actiuni cumparate de catre societate, cotate la bursa, tranzactionate prin intermediul societatii de brokeraj.

da sunt cumparate de societate si sunt cotate la bursa. Am vazut in DEC 100 Poz 35 si de aceea m-am zapacit. Mai stiu ca si dec 205 cuprinde venituri din actiuni. Daca le trec in dec 100 la poz 35 atunci cred ca ar trebui trecute si in dec 205. Daca le cuprind in imp pe profit nu le trec si in dec 205, cred ca?

Multumesc mult






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL