Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ati aflat ceva? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Ati aflat ceva?


180 replies to this topic

#1 Ieia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 10 October 2007 - 09:39 AM

Cine a aflat vre-un raspuns? Nu mai am rabdare. :smile:



#2 crisflor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava

Postat 10 October 2007 - 09:49 AM

Din cate se aude sunt presiuni mari de la minister pentru ca anul acesta la corectarea lucrarilor sa nu se ia in considerare si greselile gramaticale :smile:




#3 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 October 2007 - 10:03 AM

Vezi postareacrisflor, la Oct 10 2007, 10:49 AM, a spus:

Din cate se aude sunt presiuni mari de la minister pentru ca anul acesta la corectarea lucrarilor sa nu se ia in considerare si greselile gramaticale :smile:

sau scrisul urat :nono:

:biggrin:



#4 Ieia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:06 AM

Vezi postareacrisflor, la Oct 10 2007, 10:49 AM, a spus:

Din cate se aude sunt presiuni mari de la minister pentru ca anul acesta la corectarea lucrarilor sa nu se ia in considerare si greselile gramaticale :sad:

Si asa ceva au luat in considerare?
Nu stiu daca am avut asemenea greseli, :smile: , dar la viteza cu care a trebuit sa scriem, sa acoperim toate materiile, s-ar putea.



#5 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:21 AM

si totusi nu stie nimeni nimic ????????????????
:smile:



#6 marinicaaa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:21 AM

A mai sunat cineva la ei? Eu am sunat ieri si o voce "tare prietenoasa" mi-a zis ca azi apoi mi-a trantit telefonul in nas.



#7 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:29 AM

Vezi postareamarinicaaa, la Oct 10 2007, 11:21 AM, a spus:

A mai sunat cineva la ei? Eu am sunat ieri si o voce "tare prietenoasa" mi-a zis ca azi apoi mi-a trantit telefonul in nas.

Am sunat astazi dar mi s-a spus ca inca nu se stie nimic pana la ora 16 cand se va afisa pe www.ceccar.ro



#8 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 October 2007 - 10:35 AM

Vezi postareaNikyu, la Oct 10 2007, 11:29 AM, a spus:

Am sunat astazi dar mi s-a spus ca inca nu se stie nimic pana la ora 16 cand se va afisa pe www.ceccar.ro

azi la ora 16 cand situl ceccar va fi bolcat probabil :smile:



#9 marinicaaa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 10 October 2007 - 10:40 AM

Vezi postareaana68, la Oct 10 2007, 11:35 AM, a spus:

Vezi postareaNikyu, la Oct 10 2007, 11:29 AM, a spus:

Am sunat astazi dar mi s-a spus ca inca nu se stie nimic pana la ora 16 cand se va afisa pe www.ceccar.ro

azi la ora 16 cand situl ceccar va fi bolcat probabil :smile:

Nu probabil, cu siguranta va fi blocat



#10 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 October 2007 - 10:42 AM

si o intrebare
Contestatia e punctul final pentru acest examen?
Daca totusi eu stiu ca nu meritam nota respectiva, si sunt sigura ca am rezolvat bine subiectele, se mai poate face ceva?

sau doar sa le multumesc frumos ca mi-au dat sansa sa mai particip odata la anu..... :smile:



#11 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 October 2007 - 10:54 AM

Vezi postareaana68, la Oct 10 2007, 11:42 AM, a spus:

si o intrebare
Contestatia e punctul final pentru acest examen?
Daca totusi eu stiu ca nu meritam nota respectiva, si sunt sigura ca am rezolvat bine subiectele, se mai poate face ceva?

sau doar sa le multumesc frumos ca mi-au dat sansa sa mai particip odata la anu..... :smile:

normal ar fi fost sa iti arate lucrarea si sa o comenteze impreuna cu tine.



#12 anca_c

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 10 October 2007 - 11:43 AM

Eu chiar vreau si am sa cer sa mi se explice face-to-face ce anume nu este bun in lucrarea mea, in cazul in care voi avea ghinionul din nou sa ma vad si azi pe lista respinsilor. Macar sa fiu impacata cu mine;deoarece consider ca nu exista motive sa nu ma treaca la disciplina respectiva.



#13 marinicaaa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 10 October 2007 - 11:51 AM

Vezi postareaanca_c, la Oct 10 2007, 12:43 PM, a spus:

Eu chiar vreau si am sa cer sa mi se explice face-to-face ce anume nu este bun in lucrarea mea, in cazul in care voi avea ghinionul din nou sa ma vad si azi pe lista respinsilor. Macar sa fiu impacata cu mine;deoarece consider ca nu exista motive sa nu ma treaca la disciplina respectiva.

Si eu as vrea sa comenteze lucarea impreuna cu mine insa crezi ca avem sorti de izbanda? Cine ne va baga in seama aceasta cerinta cand secretareale lor nu se sinchisesc nici sa ne raspunda frumos nici la telefon?



#14 Monycutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 10 October 2007 - 11:58 AM

voi chiar credeti ca mai stau ei sa corecteze lucrarile inca odata??????...............no way............cica s-ar face o comisie care ar hotari daca sa mai dea sau nu puncte (asta daca l-ar mai ajuta pe respectivul-"amaratul" sa treaca examenul).....
eu sper din suflet sa ne dea la fiecare punctajul care ne tb ca sa trecem.....dar,...........o sa vedem ...........intr-un final.......fericit sau nefericit



#15 anca_c

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 10 October 2007 - 12:01 PM

Vezi postareamarinicaaa, la Oct 10 2007, 12:51 PM, a spus:

Vezi postareaanca_c, la Oct 10 2007, 12:43 PM, a spus:

Eu chiar vreau si am sa cer sa mi se explice face-to-face ce anume nu este bun in lucrarea mea, in cazul in care voi avea ghinionul din nou sa ma vad si azi pe lista respinsilor. Macar sa fiu impacata cu mine;deoarece consider ca nu exista motive sa nu ma treaca la disciplina respectiva.

Si eu as vrea sa comenteze lucarea impreuna cu mine insa crezi ca avem sorti de izbanda? Cine ne va baga in seama aceasta cerinta cand secretareale lor nu se sinchisesc nici sa ne raspunda frumos nici la telefon?


Ma interesez azi ce proceduri alternative exista pentru contestatie si am sa postez aici ce aflu.
Asta este primul examen picat pe nedrept in ultimii ani (am sustinut si examene ACCA la viata mea si le-am luat din prima) si nu vreau sa ma las calcata in picioare asa usor de niste oameni care Dumnezeu stie cum au corectat si mai ales daca au recorectat...... Norocul nostru este ca totusi, lucrarile sunt scrise si nu pot face chiar ce vor.... (sa speram!!!)



#16 domnul D

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 October 2007 - 12:08 PM

si impresia mea a fost ca au tras la sorti pe cine sa pice si pe cine nu.

si daca nu au recorectat lucrarile, de ce le-au trebuit 10 zile sa afiseze rezultatele la contestatii?????



#17 Monycutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 10 October 2007 - 12:27 PM

Vezi postareadomnul D, la Oct 10 2007, 01:08 PM, a spus:

si impresia mea a fost ca au tras la sorti pe cine sa pice si pe cine nu.

si daca nu au recorectat lucrarile, de ce le-au trebuit 10 zile sa afiseze rezultatele la contestatii?????

probabil doar sa lase impresia ca sunt preocupati.....ca le pasa si chiar isi fac datoria.........



#18 Crissuc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 10 October 2007 - 01:37 PM

Si eu zic ca au dat cu banu,notele luate nu reflecta deloc ce am facut.Cred ca nici n-au citit ce am scris.Si nu mi se pare corect ca daca ei zic ca nu am facut,in conditiile in care am dat aceleasi raspunsuri ca 3 colegi de-ai mei care au luat,sa nu am drept de replica,sa nu-mi arate lucrarea sa le demonstrez ca am facut bine.Dar probabil,dupa bataia de joc care a fost de la inscriere si pana la final,n-o sa se mai intample nmk dupa contestatii.Pacat.Credeam ca e o institutie serioasa si imi doream nespus sa fac si eu parte din ea,dar acum am un gust foarte amar.



#19 cami.covasa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 102 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 10 October 2007 - 01:40 PM

Va doresc tututor celor care acum stati incordati sa aflati rezultatele contestatiilor multa bafta si noroc!!! :smile:



#20 Nikyu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 10 October 2007 - 02:09 PM

Cum sati cu morcovii (nu cei din grãdinã) ???
eu am un strat ........ mai ales ca am nevoie de doar 20 sutimi






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL