Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
pensii facultative(pilonul III) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


pensii facultative(pilonul III)

3 replies to this topic

#1 Amaryllis

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 12 October 2007 - 03:29 PM

Buna ziua,
stie cineva sa-mi spuna cum se inregistreaza in contabilitate obligatia de plata a pensiilor facultative(pilonul III)
suportate de angajator in cota deductibila de 200 euro/an/angajat.
Mentionez ca aceasta cheltuiala stiu ca este deductibila pt. firma si ca nu se retine de la angajat.
Dar nu stiu in ce cont de cheltuiala trebuie sa ma inregistrez
Astept raspuns,
Merci



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 October 2007 - 09:08 PM

6458




#3 tase

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 22 October 2007 - 11:00 AM

deducerea de 200$ la calculul impozitului salarial al salariatului(daca acesta isi plateste contributia) daca plateste angajatorul atunci deducerea este pt angajator(la calcularea impozitului pe profit),si as vrea sa va intrab si eu ceva: in cazul in care angajatorul nu doreste retinerea si virarea contributiei suportate de angajat(pilon3),ce e de facut?multumesc anticipat.



#4 deea77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 22 October 2007 - 02:05 PM

in primul rand cei 200 sunt euro nu dolari...
apoi deductibilitatea este si pt. angajat si pt. angajator daca plateste pt. salariat. cel putin eu asa am inteles...

e deschis deja un topic pe tema asta:

http://www.conta.ro/...showtopic=25110






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL