Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii fiscale online - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


declaratii fiscale online

72 replies to this topic

#61 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 23 October 2008 - 04:34 PM

Multumesc mult,
Insa se inregistreaza daca nu esti logat, da?
Am numar de inregistrare, recipisa, tot
Problema mea e ca daca aleg certificat digital la logare,
nu-mi recunoaste certificatul, desi e totul in regula cu semnatura electronica,
declaratiile le depun.
Poate sa mai fie o problema, cand am inregistrat certificatul pe situl Anaf, nu eram logata...
Daca le transmit, fara sa ma loghez, oare dupa prelucrea lor, peste cateva zile pot sa vad starea declaratiilor?
:thumbup:



#62 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 October 2008 - 10:42 PM

Repet:
Nu trebuie sa fii logat ca sa poti depune / trimite declaratiile.
Ptr. a vizualiza insa starea lor, trebuie sa fii logat.
Sper ca folosesti Internet Explorer!!!
Citeste cu atentie instructiunile cu privire la inregistrarea Certif. Digital. Eu cred ca trebuia sa fi fost logata, dar se poate sa ma insel, si nu mai am chef sa caut pe site-ul lor.

Succes!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 November 2008 - 04:06 AM

Dan



#63 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 31 October 2008 - 09:48 AM

Mai m-am stresat destul de mult cu decl On line , , e pentru prima data cand le depun , dar pot spune ca am reusit pana la urma, am o declaratie 100 care are numar de inregistrare dar la informatii dupa prelucrare nu apare nimic ... si e depusa pe 27.10 ar fi trebuit sa apara totusi mesajul ca s-a preluat ....suntem in 31.10 astazi



#64 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 31 October 2008 - 10:27 AM

atentie la depunerea online in sensul urmator:
am depus o declaratie, a dat eroare la depunere, si am mai transmis-o inca o data. Cand am verificat decl depuse am vazut ca apare declaratia resp depusa de 2 ori, iar numarul celei prelucrate nu era cel pentru care nu daduse eroare. Parerea mea e ca a fost inreg si prima decl pentru care primisem eroarea. Deci e bine sa verificati numarul declaratiei care a fost prelucrata.



#65 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 05 November 2008 - 05:04 PM

Buna,
Dragilor, neaparat sa pastrati numarul de inregistrare si recipisa ca mie mi-a disparut o declaratie din 30 depuse.
Adica, le-am incarcat pe site si am urmarit la stare declaratie....
La informatii dupa prelucrare ... nimic.. gol.. dar vreo saptamana ...
Am sunat la DGMB si am aflat ca aceste declaratii le trimiti la DGMB dar se prelucreaza la Administr de Sector .
Sun la Admin de SEctor ii spun ca-mi lipseste o declaratie,ca am numar de inregistrare, dar nu a fost prelucrata.
Primesc a doua zi un email , sa transmit declaratia care lipseste pentru niste verificari
Am trimis declaratia, impreuna cu recipisa, ..
Astazi a aparut pe site ca prelucrata...
Deci daca nu urmaream sa fie prelucrata, ma trezeam cu vreo adresa, va rugam sa depuneti declaratia... :thumbup:



#66 roxanabb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 12 November 2008 - 10:31 PM

Salutare

In cat timp v-a venit mail-ul de confirmare ca puteri depune declaratii online?

Raspund tot eu. A 2-a zi. :biggrin:
Oricum cred ca este destul de greoaie procedura de depunere si nu stiu daca s-a meritat!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 15 November 2008 - 04:07 AM




#67 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 November 2008 - 04:14 AM

:cool: eu cred ca merita macar pentru faptul ca nu te mai deplasezi...in schimb cozile de la ghiseu le putem asimila cu greoaia functionare a serverului de la finante...
Din punctul meu de vedere este ok, chiar asa, cu neajunsul asta...pana la momentul depunerii online nu aveam declaratii depuse inainte de 23 ale lunii, pt ca tot timpul aveam un 300 lunar care ma intarzia...acum :thumbup: e boierie.
Madalina



#68 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 15 November 2008 - 11:39 AM

si eu super incantata de depunerea online...
statul la cozi e total neproductiv, in schimb cat stai sa se incarce site-ul anaf mai poti face cate ceva :thumbup:



#69 Sophie

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 29 November 2008 - 08:23 AM

Buna ziua,

daca aveti vreo solutie pt o decl 390 nedepusa la T1 2008 va rog sa ma ajutati, amenda este usturatoare 6.000 ron

orice sfat e bine venit: sophie_ps77@yahoo.com, ofer recompensa :biggrin:

Multumesc!



#70 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 29 November 2008 - 10:05 AM

Prin posta cu confirmare de primire sau on line daca te inregistrezi si apoi le depui si pe celelalte asa,ceva foarte facil,poti trimite seara noaptea cand ai timp



#71 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 November 2008 - 07:18 PM

Nu stiu cum e la voi, dar la mine dupa orele 16-17, in cursul sapatamanii, si in week-end nu pot trimite nimic online la finante :thumbup:
Banuiesc ca au setat server-ul sa lucreze altceva decat sa primeasca declaratii pentru ca deschis este...raspunde la ping :aggressive:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 29 November 2008 - 07:19 PM

Madalina



#72 marian7

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 December 2008 - 12:18 AM

sal


Eu am un certificat digital ca persona fizica .

Pot sa il folosesc pentru a semna formularele de la finate ?

Este obligatoriul sa fie certificatul pe numele persoanei juridice sau potae sa fie si pe numele administratorului ?

Multam .



#73 CVasile

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 December 2008 - 01:10 PM

Salut,

Daca certificatul pe care il ai este unul calificat, poti semna fara nici un fel de probleme orice declaratie fiscala si o poti depune on-line. Singura conditie este ca sa urmezi pasii initiali de confirmare in sistem (document de confirmare semnat de Autoritatea de Certificare, imputernicire etc. )






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL