Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariul minim brut= 3.300.000? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


salariul minim brut= 3.300.000?

3 replies to this topic

#1 anda2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:

Postat 09 March 2005 - 11:35 AM

Am auzit la cineva ca ar fi aparut in MO din 22.02.05 Contractul colectiv de munca la nivel national pe anii 2005-2006, care spune:

"Salariul de baza minim brut negociat pentru un program complet de lucru de 170 de ore, in medie, este de 3.300.000 lei, adica 19.412 lei/ora, incepand cu 1 ianuarie 2005"

Ce inseamna asta, ca se modifica salariul minim pe economie? de la 3.100.000 la 3.300.000? incepand cu ce data?
Poate stiti voi mai multe..si ne lamuriti si pe cei interesati...Va multumesc



#2 Isabela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alexandria

Postat 11 March 2005 - 05:16 PM

Din cate stiu eu in acel contract colectiv la capitolul 2( Timpul de munca )
alin. 6:"In functie de specificul unitatii sau al muncii prestate,se poate opta si pentru repartizare inegala a timpului de munca ,cu respectarea duratei normale a timpului de munca de 40 de ore pe saptamana."
Sper ca am inteles bine intrebarea.




#3 raipol2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 11 March 2005 - 07:51 PM

Nu se modifica salariul minim conform legii este de 3.100.000 lei, dar pentru colectivele care sunt angajate cu contract colectiv de munca sau afiliate unei confederatii salariul minim este de 3.300.000 negociat de confederatii cu guvernul



#4 fleser_ioana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:ZLATNA, JUD. ALBA

Postat 28 March 2005 - 08:47 PM

3100000






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL