Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Bilant institutii publice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Bilant institutii publice

2 replies to this topic

#1 tix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 19 October 2007 - 11:14 AM

Sunt un neinitiat in contabilitatea institutiilor publice, lucrez cu cea a agentilor economici; va rog mult ajutati-ma cu niste informatii:
-exista un program cu care se intocmeste bilantul (ca la ag ec); de unde se poate descarca ?
-daca il aveti in format electronic, va rog dati-mi-l si mie !
-puteti sa-mi furnizati in format electronic un model al continutului anexelor bilantului?
Este vorba de contabilitatea unei scoli. Daca puteti sa-mi dati si alte informatii suplimentare, link-uri s.a. va sunt recunoscator!

tix_0@yahoo.com

Multumesc anticipat !



#2 Nedelcu Gabriela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:

Postat 20 October 2007 - 06:43 PM

Vezi postareatix, la Oct 19 2007, 12:14 PM, a spus:

Sunt un neinitiat in contabilitatea institutiilor publice, lucrez cu cea a agentilor economici; va rog mult ajutati-ma cu niste informatii:
-exista un program cu care se intocmeste bilantul (ca la ag ec); de unde se poate descarca ?
-daca il aveti in format electronic, va rog dati-mi-l si mie !
-puteti sa-mi furnizati in format electronic un model al continutului anexelor bilantului?
Este vorba de contabilitatea unei scoli. Daca puteti sa-mi dati si alte informatii suplimentare, link-uri s.a. va sunt recunoscator!

tix_0@yahoo.com

Multumesc anticipat !


intra pe www.mfinante.ro si cred ca te va ajuta!




#3 stiutor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:bani

Postat 05 November 2007 - 12:27 PM

Vezi postareaNedelcu Gabriela, la Oct 20 2007, 06:43 PM, a spus:

Vezi postareatix, la Oct 19 2007, 12:14 PM, a spus:

Sunt un neinitiat in contabilitatea institutiilor publice, lucrez cu cea a agentilor economici; va rog mult ajutati-ma cu niste informatii:
-exista un program cu care se intocmeste bilantul (ca la ag ec); de unde se poate descarca ?
-daca il aveti in format electronic, va rog dati-mi-l si mie !
-puteti sa-mi furnizati in format electronic un model al continutului anexelor bilantului?
Este vorba de contabilitatea unei scoli. Daca puteti sa-mi dati si alte informatii suplimentare, link-uri s.a. va sunt recunoscator!

tix_0@yahoo.com

Multumesc anticipat !


intra pe www.mfinante.ro si cred ca te va ajuta!


fiecare institutie publica are un Ordonator de credite principal superior lui, iar el pentru a centraliza ceea ce are in subordinea sa are obligatia sa dea subordonatilor sai un program de bilant. Daca nu vezi ca ai formular de bilant pentru bugetari pe www.mfinante.ro si ti le scri de mana si vezi ca ai si corelatiile la bilant cat si alte anexe: mijloace fixe, fonduri externe nerambursabile, executia bugetara, angajamente bugetare etc

Aceasta postare a fost editata de stiutor: 05 November 2007 - 12:28 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL