Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Plafonare baza calcul indemnizatie boala - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Plafonare baza calcul indemnizatie boala

5 replies to this topic

#1 Topo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Nord
  • Interests:...tot

Postat 19 October 2007 - 08:55 PM

Imi explica cineva exemplul cu plafonarea bazei de calcul la 12 salarii minime brute pe tara din Ordinul 830 / 2007 (http://www.cnas.ro/p...830.04.2007.pdf) ? De ce plafoneaza doar ultimele trei luni, nov'06, dec'06 si ian'07?
Mai are cineva caz asemanator? Am un concediu de boala si ultimele 6 luni anterioare primei foi sunt din dec'06-mai'07 si venitul brut in fiecare luna este 5.000 lei. Cum procedez?
Multumesc anticipat.



#2 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 October 2007 - 10:21 PM

In exemplul dat n-au aplicat plafon la primele 3 luni, pentru ca acest plafon s-a introdus abia din 01 nov. 2006.
Tu plafonezi toate lunile.

Viata este suma tuturor alegerilor tale



#3 Topo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Nord
  • Interests:...tot

Postat 20 October 2007 - 09:22 AM

Multumesc frumos :)



#4 PISOIAS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 141 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2007 - 05:59 PM

Vezi postareadana_cz, la Oct 19 2007, 08:21 PM, a spus:

In exemplul dat n-au aplicat plafon la primele 3 luni, pentru ca acest plafon s-a introdus abia din 01 nov. 2006.
Tu plafonezi toate lunile.
Permite-mi sa te contrazic. Nu se plafoneaza toate lunile si numai de cand s-a introdus plafonarea pe contributia de concedii si indemnizatii.



#5 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 01 November 2007 - 05:07 PM

Vezi postareaPISOIAS, la Oct 25 2007, 05:59 PM, a spus:

Permite-mi sa te contrazic...
Pai si eu am explicat altceva? :sad:
Sau vrei tu sa explici altceva si nu inteleg eu ... :smile:
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#6 Topo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Nord
  • Interests:...tot

Postat 03 February 2008 - 10:38 PM

Multumesc la amandoua. Intre timp m-am lamurit, so please nu va certati ca-mi plac si pisicile si numele 'Dana'. :)






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL