Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Calendarul Contabilului - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Calendarul Contabilului

49 replies to this topic

#1 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 March 2005 - 06:04 PM

Va rugam completati acest capitol cu datele de depunere a declaratiilor.
In momentul introducerii unui subiect nou aveti posibilitatea de a seta data evenimentului in portiunea de calendar.


Calendar event : --
Event time : Ore Minutes
During : Zile Ore Minutes

Acest calendar este disponibil la adresa :

http://www.conta.ro/forum/calendar.php



#2 SIMONA CODREANU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:HUSI/VASLUI

Postat 09 March 2005 - 07:26 PM

1. Declaratia 010 in fiecare an pina la data de 31.01 , pentru inscrierea in vectorul fiscal pentru anul in curs;
2.Declaratia 100 lunar pina la data de 25 ale lunii urmatoare pentru luna expirata ( cuprinde obligatiile la bugetul consolidat al statului)
3.Declaratia 300 lunar sau trimestrial in functie de datele inscrise in vectorul fiscal pina la 25 ale lunii urmatoare pentru luna expirata sau pentru trimestrul expirat;
4.Declaratia 101 privind impozitul pe profit -se depune anual pina la data de 28 februarie pentru contribuabilii care si-au definitivat calculul imp. pe profit pt. anul precedent sau pina la termenul de depunere a situatiilor financiare simplificate(bilantul contabil);
5.Declaratia 120 decont privind acizele-anual pina la 25 ianuarie al anului urmator pentru anil precedent;
6.Declaratia 130 decont privind impozitul la titei si gaze naturale din productia interna-anual (idem 101.120);
7.Declaratia 710-declaratie rectificativa pentru obligatiile la bugetul consolidat al statului ( de cite ori este nevoie);
8.Fisele fiscale-pina la data de 28 februarie al fiecarui an;
9.Declaratia de venit global-pina la data de 31 mai al fiecarui an;
10.Declaratia lunara la CAS pina la data de 25 ale lunii;
11.Declaratia lunara la fondul de somaj pina la data de 25 ale lunii
13.Declaratia la OFICIUL CONCURENTEI BUCURESTI pentru persoanele juridice care au beneficiat de ajutoare nerambursabile (phare, ricop, sapard), sau de credite nerambursabile, sucventii de la bugetul de stat, credite cu dobinda sucventionata(legea76/2000)- anual cu sumele reprezentind sucventiile, dobinzile etc pina la data de 31 iulie ale anului urmator pentru anul precedent;
14. Declaratie privind impozitele si taxele locale-pina la data de 31 ianuarie(termenele de plata sunt:15.03;15.06;15.09;15.11);
15.Bilantul contabil : societati care nu au avut activitate pina la 60 zile calendaristice de la incheerea exercitiului financiar, soc. cu activitate in termen de 120 zile de la incheerea exercitiului, iar cele care aplica Standardele internationale de contabilitate conf. OMF94/2001 in termen de 180 zile de la incheerea exercitiului financiar;
Sper sa fie toate sau aproape toate!




#3 vioboss2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 March 2005 - 10:41 PM

Declaratia de venit global - pina la 15 mai a anului urmator realizarii venitului



#4 Mihaela A

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 10 March 2005 - 05:16 PM

Declaratia lunara la CAS, declaratia lunara la fondul de somaj, declaratia la CASS sunt pana in 25 a lunii urmatoare (cel putin asa stiu eu). :?:



#5 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 March 2005 - 05:29 PM

Am modificat,

daca mai sunt erori va rog sa verificati

Alex



#6 Sidonia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Craiova
  • Interests:Profesionale

Postat 16 March 2005 - 08:54 AM

Declaratia la OFICIUL CONCURENTEI BUCURESTI pentru persoanele juridice care au beneficiat de ajutoare nerambursabile (phare, ricop, sapard).Eu m-am informat la inceputul anului la OFICIUL CONCURENTEI Dolj si mi s-a spus ca beneficiarii de aceste fonduri nu mai sunt obligati sa depuna declaratii pt fondurile nerambursabile decat daca contracteaza fonduri din doua sau mai multe surse si care depasesc o suma foarte mare (2 mld daca imi aduc bine aminte,poate chiar mai mult...)?



#7 nico_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 31 March 2005 - 06:41 PM

Declaratia 205 (informativa) pentru declaratea impozitelor retinute la sursa: 28 februarie a anului urmator pt impozite retinute pe venituri din activitati independente pt care platitorii au obligatia retinerii impozitului, respectiv 30 iunie pentru celelalte venituri cu retinere la sursa a impozitului (dobanzi, dividente, jocuri noroc, etc)

Declaratia privind cifra de afaceri - 25 februarie - pt plata TVA trimestrial



#8 pld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 08 September 2005 - 12:04 PM

Declaratia pentru Fondul de mediu-pana pe 25 ale lunii curente pentru luna anterioara



#9 cristianamatache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 292 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 03 January 2007 - 06:42 PM

Declaratia la fondul pt mediu pana pe 25 a lunii imediat urmatoare terminarii semestrului la care face referire...



#10 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 03 January 2007 - 09:35 PM

Nu stiu daca gresesc eu ceva sau... e din cauza sarbatorilor :thumbup: ,dar cand accesez calendarul, nu pot vedea decat calendarul de evenimente (cel cu zile de nastere) si nimic altceva. Cum pot vedea (daca mai pot) ce trebuie sa depun pe 25.01.2007, spre exemplu?
Va multumesc...



#11 miha33

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 January 2007 - 04:48 PM

Vezi postareanico_ro, la Mar 31 2005, 06:41 PM, a spus:

Declaratia 205 (informativa) pentru declaratea impozitelor retinute la sursa: 28 februarie a anului urmator pt impozite retinute pe venituri din activitati independente pt care platitorii au obligatia retinerii impozitului, respectiv 30 iunie pentru celelalte venituri cu retinere la sursa a impozitului (dobanzi, dividente, jocuri noroc, etc)

Declaratia privind cifra de afaceri - 25 februarie - pt plata TVA trimestrial

Declaratia privind cifra de afaceri-25 ianuarie dupa ultimele modificari legislative



#12 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 04 January 2007 - 04:51 PM

Declaratia privind cifra de afaceri-25 ianuarie dupa ultimele modificari legislative
[/quote]

iar...
si 010?
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#13 azamfireianamon

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:
  • Location:vulcan
  • Interests:informatii noi si documentare

Postat 04 January 2007 - 05:34 PM

ce numar are declaratia privind cifra de afaceri si cine trebuie sa o depuna?
multumesc daca ma ajutati
am vazut ca a aminitit de ea nico-ro



#14 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 04 January 2007 - 06:18 PM

Pana acuma nu avea numar, era o adresa prin care se instiintau finantele de valoarea CA , ca sa se stie tipul platitorului de TVA, trimestrial sau lunar. Daca a aparut un tipizat intre timp, va rog sa ne anuntati.
Julia S



#15 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 04 January 2007 - 09:27 PM

Alex,am incercat sa accesez calendarul,la link-ul dat de tine la inceputul acestui topic,dar nu am putut,am primit urmatorul mesaj:
"Obiectul nu a fost gasit!
URL-ul cerut nu a fost gasit pe acest server. Link-ul de pe pagina de unde ati venit pare a fi gresit sau invechit. Va rugam informati autorul acestei pagini despre eroare.
Va rugam sa il contactati pe webmaster in cazul in care credeti ca aceasta este o eroare a serverului.
Error 404
www.conta.ro
Apache/2.0.54 (Mandriva Linux/PREFORK-13mdk) "



#16 laguna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 145 Postari:

Postat 05 January 2007 - 08:50 AM

Vezi postareaSIMONA CODREANU, la Mar 9 2005, 07:26 PM, a spus:

1.14. Declaratie privind impozitele si taxele locale-pina la data de 31 ianuarie(termenele de plata sunt:15.03;15.06;15.09;15.11);
cod fiscal 2007 - Plata impozitului
Art. 255. - (1) Impozitul/taxa pe cladiri se plateste anual, in doua rate egale, pana la datele de 31 martie si 30 septembrie inclusiv.



#17 kalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 05 January 2007 - 06:47 PM

poate reusim impreuna sa completam acest tabelul si cu alte informatii, date etc

Fisiere atasate





#18 kalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 06 January 2007 - 06:38 PM

am mai facut "retusuri" si poate nu mai sunteti asa timizi in a-l completa impreuna
dati cu parul daca nu e bine facut dar macar vad si eu o reactie

Fisiere atasate





#19 kalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 06 January 2007 - 06:50 PM

ptr 01.01.2007 sal min /ec = 390 si taxele aferente ............e ok?

fondul de risc
este % in functie de codul CAEN al fiecarei SC , nu luati de bun cel stipulat de mine in tabelul de contributii :biggrin:

Fisiere atasate





#20 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 January 2007 - 07:23 PM

Eroare, intradevar nu functioneaza!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL