Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
suspendare CIM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


suspendare CIM


23 replies to this topic

#21 pamfilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 16 August 2010 - 01:13 PM

Buna ziua ,
va rog sa ma ajutati cu o informatie.am urmatorul caz pe 11.08.2009 s-a dus la itm decizie pt suspendarea CIM pt cresterea copilului cu handicap ,al unei angajate .mama face fin nou prelungire pt un an ,cum procedez:
1.duc decizie cu incetarea suspendarii cu data de 11.08.2010
2.o alta decizie cu suspendarea CIM incepind cu 11.08.2010
pot duce deciziile in aceeasi zi cu aceeasi data ?
se opereaza in revisal?



#22 IOAN 3

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 17 August 2010 - 11:07 PM

Vezi postareapamfilia, la Aug 16 2010, 02:13 PM, a spus:

Buna ziua ,
va rog sa ma ajutati cu o informatie.am urmatorul caz pe 11.08.2009 s-a dus la itm decizie pt suspendarea CIM pt cresterea copilului cu handicap ,al unei angajate .mama face fin nou prelungire pt un an ,cum procedez:
1.duc decizie cu incetarea suspendarii cu data de 11.08.2010
2.o alta decizie cu suspendarea CIM incepind cu 11.08.2010
pot duce deciziile in aceeasi zi cu aceeasi data ?
se opereaza in revisal?

Da, se opereaza in revisal. Iata mai jos ce raspuns am primit de la ITM Caras Severin cu privire la suspendarea contractului
de munca al unui salariat ptr. cresterea copilului pe o prioada de 2 ani.

Suspendarea contractului in revisal se face prin modificare tip contract, la motivul modificarii se selecteaza "altele", iar la explicatie motiv modificare se trece "suspendarea contractului conf. Codului Muncii, art. 51, litera a.




#23 pamfilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 18 August 2010 - 10:01 AM

multumesc ioan 3 , din pacate la botosani mi s-a spus ca in revisal nu se opereaza suspendarea CIM ,fiecare spune ce stie .



#24 susu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 01 November 2010 - 09:27 PM

buna seara,

am si eu o intrebare

salariata cu norma intreaga+norma partiala de munca, urmeaza sa nasca in luna aceasta
pentru contractul de munca timp partial se suspenda contractul de munca, trebuie facut act aditional de suspendare dar mai trebuie si altceva depus la itm? astea se inregistreaza si in REVISAL ?

care este termenul de depunere la itm al acestora?

multumesc mult






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL