Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
pfa programator ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


pfa programator ?

5 replies to this topic

#1 lillienne

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 31 October 2007 - 01:17 PM

este suficient certificat de calificare de programator calculator pt a deveni PFA programator?....sau trebuie studii superioare?.....am facut curs de 3 luni ....HELP



#2 egroeg

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Location:Exilat in marea "metropola".

Postat 31 October 2007 - 03:02 PM

eu sunt pfa pe 7260 ca activit principala
pt asta am adus o amarata de diploma de "operator calculator" dobandita in liceu
pt 7222 iti trebuie in schimb studii superioare

george, cel scris invers



#3 mbshadow

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 October 2007 - 04:53 PM

Buna ziua,sunt nou in domeniu si am si eu cam aceeasi dilema,daca pot sau nu sa ajung PFA,ca programator.
Am un atestat de ajutor de programator din liceu.Pe baza acestuia as putea obtine autorizarea?
Am tot cautat prin legislatie si nu am gasit nimic,totul este vag,nimic clar.Ca sa ma ia azi in ras si smecherul de la primarie,ca nu e sigur daca il pot obtine. Poate stiti ceva,ca sa ma mai linistesc si eu.
Multumesc



#4 lillienne

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 31 October 2007 - 08:56 PM

Vezi postareambshadow, la Oct 31 2007, 06:53 PM, a spus:

Buna ziua,sunt nou in domeniu si am si eu cam aceeasi dilema,daca pot sau nu sa ajung PFA,ca programator.
Am un atestat de ajutor de programator din liceu.Pe baza acestuia as putea obtine autorizarea?
Am tot cautat prin legislatie si nu am gasit nimic,totul este vag,nimic clar.Ca sa ma ia azi in ras si smecherul de la primarie,ca nu e sigur daca il pot obtine. Poate stiti ceva,ca sa ma mai linistesc si eu.
Multumesc




#5 lillienne

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 31 October 2007 - 09:01 PM

Vezi postarealillienne, la Oct 31 2007, 10:56 PM, a spus:

Vezi postareambshadow, la Oct 31 2007, 06:53 PM, a spus:

Buna ziua,sunt nou in domeniu si am si eu cam aceeasi dilema,daca pot sau nu sa ajung PFA,ca programator.
Am un atestat de ajutor de programator din liceu.Pe baza acestuia as putea obtine autorizarea?
Am tot cautat prin legislatie si nu am gasit nimic,totul este vag,nimic clar.Ca sa ma ia azi in ras si smecherul de la primarie,ca nu e sigur daca il pot obtine. Poate stiti ceva,ca sa ma mai linistesc si eu.
Multumesc
si eu am un certificat de specializare obtinut dupa un curs de 13 saptam in specialitatea programator ajutor........nu e suficient oare?..astia de la primarie sunt idiotzi..ti-au luat actele si nu-i sigur ca-ti da autorizatia?...nu mi le duc pana nu stiu sigur..daca mai sapi si gasesti ceva, posteaza-mi si mie pliz...la fel fac si eu ..bye



#6 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 October 2007 - 10:16 PM

Vezi postarealillienne, la Oct 31 2007, 09:01 PM, a spus:

Vezi postarealillienne, la Oct 31 2007, 10:56 PM, a spus:

Vezi postareambshadow, la Oct 31 2007, 06:53 PM, a spus:

Buna ziua,sunt nou in domeniu si am si eu cam aceeasi dilema,daca pot sau nu sa ajung PFA,ca programator.
Am un atestat de ajutor de programator din liceu.Pe baza acestuia as putea obtine autorizarea?
Am tot cautat prin legislatie si nu am gasit nimic,totul este vag,nimic clar.Ca sa ma ia azi in ras si smecherul de la primarie,ca nu e sigur daca il pot obtine. Poate stiti ceva,ca sa ma mai linistesc si eu.
Multumesc
si eu am un certificat de specializare obtinut dupa un curs de 13 saptam in specialitatea programator ajutor........nu e suficient oare?..astia de la primarie sunt idiotzi..ti-au luat actele si nu-i sigur ca-ti da autorizatia?...nu mi le duc pana nu stiu sigur..daca mai sapi si gasesti ceva, posteaza-mi si mie pliz...la fel fac si eu ..bye

Legea prevede 'calificare atestata' prin cursuri recunoscute de Ministerul Muncii/Invatamantului.
Nu se specifica 'studii superioare'
Cel mai bine este sa intrebati la Primarie in baza carei legi se elibereaza Autorizatia de PFA si apoi reveniti pe forum cu detalii.
Dan






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL