Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ingergistrare contabilitate ochelari protectie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Ingergistrare contabilitate ochelari protectie

2 replies to this topic

#1 romica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 13 November 2007 - 09:45 AM

Buna ziua . Imi poate spune cineva cum se inregistreaza in contabilitate o pereche de ochelari cumparati pentru un angajat. Va multumesc.



#2 giucontex

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:oradea

Postat 13 November 2007 - 06:49 PM

poti sa îi înregistrezi ca si ociect de inventar in folosinta(303) si sa îi treci pe fisa obiectelor de inventar in folosinta( subinventarul persoanei). daca vrei sa nu apara in soldul la 303, îi casezi in aceiasi luna insa îi pastrezi in 8039.
îinregistrari contabile
%=401
303
4426
603=303
D 8039




#3 mariana07

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:

Postat 14 November 2007 - 07:37 AM

Eu sunt de parere ca ar trebui sa inregistrezi in contul 628.04 - cheltuieli cu protectia muncii, pt. ca astfel, conf. Codului Fiscal (art. 21, alin. 2, lit. b) cheltuiala este deductibila fiscal.






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL