Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Completare bilant - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Completare bilant

4 replies to this topic

#1 AYVLIS

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:profesionale

Postat 11 March 2005 - 01:54 PM

Va rog mult sa imi spuneti daca o fundatie nu mai are activitate de 4 ani si trebuie sa depun bilant pe 2004 ce scriu la an precedent nimic? sau completez su sumele di bilantul de acum 4 ani cum e corect?Raportul explicativ il fac si mentionez ca nu are activitate de 4 ani ?ESTE FILIALA .VA ROG MULT SA IMI SPUNETI CA NU STIU CUM SA FAC ?VA MULTUMESC MULT.
allexx



#2 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2005 - 02:39 PM

Se verifica ultimul bilant depus si se trec sumele inregistrate pentru anul respectiv la col."inceput an".
Atentie daca are cont deschis la banca si ce sume sunt inscrise in extrasele de cont;dobanzile primite sunt venituri si se trateaza ca atare in contabilitate si apoi se intocmesc balanta de verificare si bilantul!




#3 AYVLIS

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:profesionale

Postat 14 March 2005 - 08:05 AM

ultimul bilant depus a fost tot fara activitate pentru 2003 am depus cu ultimul bilant asa cum spui dar pentru 2004 nu am cum sa trec sumele din bilantul din 2002 la inceput de an acum doamne nici nu stiu cum sa ma fac inteleasa eu il trimit cu o peste tot si explic in raportul explicativ multumesc de intelegere.
allexx



#4 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 March 2005 - 10:32 AM

Nu se poate trece "0" peste tot daca la finele anului 2002 au existat solduri raportate ! Aceste solduri trebuiau preluate in bilantul pe 2003 la "inceput an" si aceleasi la "sfarsit an"! Aceleasi solduri se preiau si pentru anul 2004, in acelasi mod (sumele de la "01.01.2004" = cu sumele de la "31.12.2004". Numai ca trebuie tinut cont de corelatiile din bilant!



#5 AYVLIS

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:profesionale

Postat 16 March 2005 - 10:51 AM

iti multumesc FLORIAN2005 am sa incerc asa cum mi-ai zis pai corelatiile trebuie sa iasa ca il copii de pe bilantul 2002 si acela a fost verificat atunci cand l-am depus multumesc Silvia.
allexx






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL