Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ONRC - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ONRC

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 27 November 2007 - 11:56 AM

Tara asta cu robotii ei incepe sa ma scarbeasca din ce in ce mai mult. Dupa ce ca cu chiu cu vai, cu cereri, cu asteptat 1 saptamana, am reusit sa fac rost de duplicat dupa bilantul la decembrie 2004 de la Administratia Financiara, ma duc la Registrul Comertului sa-l depun (caci de fapt, de asta cerusem duplicatul). Sa va spun ca in afara de "cititi ce scrie pe panou. acolo va spune exact cu ce acte sa veniti la noi. asta e culmea, e penibil, cum adica ne intrebati pe noi? pai solutia o gasiti dumneavoastra ca sunteti avocat sau contabil si sunteti platita pentru asta" nu am reusit sa scot nimic de la "dragele doamne functionare".
1. Nu sunt platita extra (cum cred ele) sa repar magariile facute de un "mare destept" care s-a jucat si el de-a contabilitatea cativa ani facand totul praf, dar banii i-a luat.
2. De ce nu pot gandi oamenii astia? De ce sunt asa limitati?

Care este problema? Sa va explic: mi-au cerut Proces Verbal semnat de asociatii de la dec 2004 (logic). Numai ca in Nov 2005, fix la 1 an dupa infiintarea firmei, a ramas 1 sg asociat in firma. De unde il iau pe celalalt????

Hai sictir, tara de roboti in care traiesc!

Acum ma duc sa le duc dosarul "complet" cu tot ce trebuie, ca doar sunt de meserie, ma pricep, mi-am insusit bazaconiile pe care le scriu ei pe panouri. Si culmea, am si semnatura celuilalt asociat......De ce nu pot sa fiu cinstita? De ce trebuie sa recurg la tertipuri ca sa rezolv o chestie minora?


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL