Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Facilitati fiscale pentru exportatori - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Facilitati fiscale pentru exportatori


3 replies to this topic

#1 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 December 2007 - 09:17 PM

Mai sunt in vigoare ceva facilitati fiscale pentru exportatori?
Ma refer in special la cei ce exporta produse/servicii in spatiul comunitar.

Multumesc.
Dan



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 December 2007 - 01:41 AM

In spatiul comunitar se intampla achizitii si/sau livrari intracomunitare...export faci doar in afara comunitatii. ofera mai multe si discutam.

Madalina



#3 Dan I.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 376 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 December 2007 - 12:02 PM

E vorba de livari intracomunitare, asa incat nu cred ca se mai pune problema de facilitati in acest caz.
Merci.
Dan



#4 vasile90

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 14 March 2009 - 04:59 PM

Din păcate se pare că ai dreptate.

Totuși aceste œlivrăriœ sunt în valută iar vânzarea la export nu cred că este indiferentă d.p.d.v. economic. Sau nu ar trebui să fie. Indiferent ce vinzi. Chiar și forță de muncă.
În țări normale la cap aceste facilități există, în diverse forme. De exemplu povestea cu TVA-ul pe care acum trebuie să aștept și 4 luni să îl recuperez, eu ca exportator neavând posibilitatea să îl compensez.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 14 March 2009 - 05:25 PM
citare mesaj anterior







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL