Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
soft legislatie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


soft legislatie


9 replies to this topic

#1 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 05 December 2007 - 08:13 PM

O sugestie pentru un soft legislativ cat mai usor si rapid de accesat are cineva??



#2 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 06 December 2007 - 11:06 AM

Orice numai sa nu-ti iei SINTACT. Se vrea a fi un soft legislativ cu multe pretentii si cand colo pe langa faptul ca e destul de incalcita legislatia noastra ei reusesc sa mai strecoare multe greseli in incercarea de a sintetiza actele normative... Si pe langa asta nici nu e chiar asa de ieftin. Monopost te costa cam 130 RON pe luna... Plus contractul de instalare a licentei de peste 120 EUR + TVA. Eu l-am avut aproape un an si sunt foarte dezamagita. Acum imi pare rau ca nu am tinut cont de sugestiile pe care mi le-au dat colegii pe site pe vremea cand eu cautam asa ceva.
Succes in cautari. Sper sa ai mai mult noroc decat mine. Eu am renuntat la SINTACT si am facut un contract de colaborare cu un jurist. Din pacate nu mai am nervi pentru legile lor...




#3 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 11:44 AM

Lege Net de la reclama eu il folosesc de mai multi ani, e super ok. Actualizarile pot intarzia, dar niciodata mai mult de 3 zile de la data publicarii actului. E si accesibil ca pret.
Sper sa nu considerati acest mesaj reclama. Tin sa mentionez ca sunt simplu utilizator si nu obtin nici un beneficiu daca cineva alege sa utilizeze acest program. :smile:

Aceasta postare a fost editata de negocont: 06 December 2007 - 11:45 AM

Dragos



#4 simonach

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 07 April 2008 - 03:38 PM

Suntem in situatia de a reinnoi abonamentul la programul de legislatie. Am primit o oferta de la LEX NAVIGATOR. Pana acum am lucrat cu SINTACT. Poate sa-mi spuna cineva daca a folosit programul LEX NAVIGATOR si daca este multumit?
Sintact-ul costa 1400, Lex Navigator-ul 500.


:pullhair:



#5 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 07 April 2008 - 03:57 PM

Si eu cred ca voi schimba la anul pe Lex Navigator, pe anul asta am achitat deja.

Dar sa revenim la problema, iti spun din experienta unor cunoscuti de-ai mei, se pare ca programul este foarte bun si ofera multe facilitati.
Eu acum folosesc sistemul Lexo, dar cred ca ma voi orienta (tot din cauza pretului) asupra Lex Navigator.

Aceasta postare a fost editata de danbonta: 07 April 2008 - 03:58 PM

Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.



#6 lucian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Braila

Postat 09 April 2008 - 09:27 AM

Eu folosesc LEX produs de o firma din Timisoara. Pretul e 500 RON pe an la instalare si actualizarea este zilnica online pentru care platesc 100 RON pe luna si este ok, pentru mai multe informatii ma poti contacta.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 July 2008 - 01:44 PM
citare mesaj anterior




#7 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 09 April 2008 - 10:22 AM

Mi se pare un pret enorm acesta, sa platesti 1200 lei pe an. Chiar daca s-ar folosi pe 7 calculatoare.
Tot ce e mai mult de 300 lei pe an pentru un PC mi se pare mult.
Ar trebui ca statul sa ofere gratuit legislatia pe Internet, dar actualizata, cu posibilitati de salvare sau de copiere intr-un document Word si cu facilitati multiple de cautare, nu asa cum ne ofera acum statul pe http://legislatie.just.ro/, cu legi neactualizate, imposibil de salvat, imposibil de vazut integral pe o pagina, imposibil de a cauta un act dupa alte criterii decat tip act, nr.act si data act.
Exista baze de date cu legislatie actualizata si softuri bune de acces pe saitul Camerei deputatilor si poate si la Monitorul Oficial si pe la unele ministere. Acestea sunt facute, actualizate, intretinute din bani publici, din banii contribuabililor. Dar noi, contribuabilii nu avem acces deplin. Ni se ofera text (neactualizat) la circa 20% din acte. Nu cred ca e corect. Doar privilegiatii au acces deplin.
Pentru legi actualizate mi se par bunicele niste aplicatii facute la Piatra Neamt. Doar grafica tabelelor si a pozelor nu e realizata bine.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 July 2008 - 01:44 PM
citare mesaj anterior

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#8 gabimirea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 July 2008 - 09:20 PM

Vezi postareasimonach, la Apr 7 2008, 04:38 PM, a spus:

Suntem in situatia de a reinnoi abonamentul la programul de legislatie. Am primit o oferta de la LEX NAVIGATOR. Pana acum am lucrat cu SINTACT. Poate sa-mi spuna cineva daca a folosit programul LEX NAVIGATOR si daca este multumit?
Sintact-ul costa 1400, Lex Navigator-ul 500.


:frusty:
este foarte bun



#9 angelabiris

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 10 July 2008 - 09:57 PM

si eu am colaborat cu Lex Navigator, am fost multumita de serviciile lor.



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 July 2008 - 02:05 PM

va rog mult, mare atentie la ce postati despre aceste programe, sa n-o dam in reclama neautorizata. stiti bine ca avem voie sa facem "reclama" numai softurilor gratuite !!!

de aceea, insist ca mesajele voastre sa arate NUMAI daca sunteti multumiti sau nu de respectivele programe, despre pret doar cel mult la modul "e mai ieftin/mai scump decat.. " fara sume efective ... fara prezentari pe larg ale facilitatilor ... SI FARA LINK-URI CATRE SITE-URILE FIRMELOR PRODUCATOARE/DISTRIBUITOARE.

daca doriti sa vb si despre toate elem. interzise aici, aveti la disp. PM sau cereti-va unul altuia datele de contact pt. a putea discuta privat !!

va rog, luati-ma in seama fiindca altfel voi fi nevoita sa va ridic dreptul de a posta sau chiar sa va suspend contul. nu-i de gluma. :nono:

o zi frumoasa va doresc. :frusty:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL