Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
REACTII POST-EXAMEN, dec. 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


REACTII POST-EXAMEN, dec. 2007


367 replies to this topic

#1 naiman_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:TULCEA
  • Interests:afaceri

Postat 08 December 2007 - 02:28 PM

Lacrimi si durere

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 07:04 PM

O zi buna!

Doua lucruri se platesc pe lumea asta : Prostia si domnia
naiman_a@yahoo.com



#2 lauvoi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:

Postat 08 December 2007 - 02:57 PM

E adevarat, au luat doar 7 ?




#3 naiman_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:TULCEA
  • Interests:afaceri

Postat 08 December 2007 - 03:10 PM

Vezi postarealauvoi, la Dec 8 2007, 02:57 PM, a spus:

E adevarat, au luat doar 7 ?

da
O zi buna!

Doua lucruri se platesc pe lumea asta : Prostia si domnia
naiman_a@yahoo.com



#4 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 03:33 PM

eu una am picat, imi pare rau ca m-am stresat atata ... nu imi pare rau ca am participat si nu renunt .... imi pare rau de cei 500 lei



#5 anamanole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 08 December 2007 - 03:49 PM

Nu vreau sa supar pe cel care a initiat topicul dar nu simt nici o durere si nu am varsat nici o lacrima.
Ma supara daca era adevarat zvonul acela cu " oamenii din finante au deja grilele" . Azi cel putin nu a stiut nimeni grilele decat in sala. Maine nu stiu.... Si numarul de 7 persoane care au luat examenul cred ca este exagerat.
Oricum vom vedea in cateva zile pe site situatia exacta.
Cei care aveti examenul de dat maine multa bafta!



#6 GEOL

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:

Postat 08 December 2007 - 07:21 PM

Eu propun ca toata lumea care este numultumita-fara exceptie-sa depuna contestatie privind: ambiguitatea subiectelor si a raspunsurilor, desfasurarea examenului in 2 zile ceea ce nu confera aceiasi sansa tuturor (discriminare), exprimare suburbana din partea unuia din conducere: "va arunc pe geam daca vorbiti sau copiati" si sunt prea necajita sa-mi mai aduc aminte altele. Consider ca nu se poate face nimic bun in cloaca asta daca nu ne unim eforturile. De unul singur mori trist si umilit...

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 01:51 PM




#7 s.mikaellaa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 08 December 2007 - 07:23 PM

Nu au luat doar 7, eu am auzit ca ar fi 45 cei fericiti, oricum nu e un procent prea bun, dar fata de 7 parca ne mai incurajeaza, poate mai avem o sansa. Bafta multa si inspiratie celor care dau maine!!!!!!!!!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 11 December 2007 - 01:38 PM




#8 sima_laura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 08 December 2007 - 07:34 PM

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat azi, se pare ca se repeta ce a fost anul trecut in noiembrie. Insa nu cred ca veti rezolva mare lucru cu contestatiile facute in masa si revolta asta pe care o manifestati, de altfel justificata. Eu am fost printre cei de anul trecut care s-au revoltat si au facut contestatii, insa nu s-a rezolvat nimic. Am primit o hartie acasa prin care ma anuntau oficial ca in urma contestatiei facute nu am castig de cauza deoarece ei au respectat toate conditiile date in hotararea de guvern, sau cam asa ceva. Apoi am fost in iunie la examen , am luat si asta e, acum sunt consultant fiscal, insa fara obiectul muncii. Asa ca nu va mai faceti ganduri negre, data viitoare cred ca veti reusi. Succes!



#9 biancab

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 08 December 2007 - 07:36 PM

va doresc mult succes maine
fiti buni! fiti profesionisiti!
nu examenul de consultantul fiscal repezinta nivelul de competenta
invatati ca fraieriii, fara sa judecati, pt. ca pe asta se punen accent!


sincer, multa bafta maine



#10 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 07:39 PM

Cu contestatiile nu se rezolva nimic, asta e clar, trebuie ceva mai de amploare. Nici putina bataitza nu le-ar strica.



#11 Robert Claudiu Spitzel

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 08 December 2007 - 07:46 PM

Stimati colegi de suferinta :)....Dupa cum spuneam acum cateva minute am initiat o petitie on line unde va trebui sa semnam toti cei nemultumiti de subiectele de astazi. Titlul acestei petitii este : "Exterminarea candidatilor la examenul de atribuire a calitatii de consultant fiscal"....si a fost inregistrata pe www.petitieonline.ro insa nu a fost inca validata. Sa speram ca se va valida in cel mai scurt timp astfel incat toti cei care sunt de acord cu ambiguitatea subiectelor de azi o vor semna.



#12 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 07:55 PM

Nu mai postez in topicul celalalt, acolo sint prea multe naive care au impresia ca e pe bune. Lasa ca se trezesc ele miine, cind o sa posteze aici, si ele.

Am vazut ca anul trecut in noiembrie au luat 28 din 9000. Doamne, cit-a bataia de joc. Astia sint de o nesimtire deosebita, pun pariu ca din 50 de intrebari din grile nu fac nici una. Astazi lanseaza cineva zvonul ca au luat 45, desi nimeni nu stie pe cineva care a luat. Inclin sa cred ca varianta initiala, cea cu 7 promovati, e cea corecta.

S-au gindit ei cum sa mai faca bani, cred ca sint la concurenta cu cei cu expertul. Ce si-au zis, hai ma sa facem si noi si smecherie din asta, se pare ca tine, fraieri sint destui. Cu radacini adinci in coruptia din parlament / guvern au reusit sa promoveze legea ca sa-si protejeze interesele.
Nu e bine ca orice absolvent de ASE sa poata face consultanta, in mediu de concurenta reala, nuuuu, trebuie sa ne plateasca toti dijma noua. Pai si cum sa producem fara sa facem nimic? Simplu, dam examen cu 9000 de fraieri, le luam banii, dar nu promovam decit vreo 30 care cotizeaza separat sau sint rude cu noi. Fraierii or sa dea examenul iar si iar, la 5 milioane bucata se stringe ceva. Ia sa vedem, vreo 45 miliarde, taxa de smecher, in doua zile.

45 de miliarde intr-o singura sesiune, care nu pleaca la buget, ci in buzunarul unor bagabonti care fac pe administratorii acestei mari nemernicii. Da mai treziti-va si voi, oameni buni.


www.petitieonline.ro
- sustineti aici -

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 01:52 PM




#13 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 08:04 PM

petitie online aici o sa apara in curind protestul fata de mizeria asta de examen.

sau urmariti topicul
asta

Aceasta postare a fost editata de Examinator: 08 December 2007 - 08:06 PM




#14 takanonanu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Craiova
  • Interests:drumetii montane, muzica, sport

Postat 08 December 2007 - 08:07 PM

Salut, am obtinut 67.5 puncte iar din sala in care am sustinut examenul au luat 2 persoane cu fix 80 de puncte.
Din 40 de grile am avut idee la creo 20-22, 12-13 le-am facut in colaborare orientandu-ma dupa cei din fatza iar la 5-7 am dat cu banul. Dupa ce am iesit din examen am stiut ca am sansa ... Elodiei. :thumbup:
Grilele au fost concepute in dusmanie avand o doza mare de ambiguitate. Eu chiar ma intreb cei care au facut aceste grile care in mod sigur sunt consultanti fiscali, le-ar placea sa vina la ei un client care sa se exprime de asa factura ? Ar putea sa-l ajute intr-un fel decat punandu-i intrebari si consultandu-i actele?
Puteau sa faca grile mult mai grele dar bogate in amanunte si clare. Dar se pare ca atat ii duce capul. Rusine !!!
Mi-a placut comisia de la examen, erau pusi pe caterinca... la un moment dat, dupa numarare cineva care a avut grila D si care a strans 26 de intrebari s-amanifestat ca foarte suparat. Unul dintre membrii comisiei a sarit cu o idee salvatoare: " Hai sa incercam si celalalte sabloane...poate iese". :smile:
...addicted to cash flows



#15 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 December 2007 - 08:10 PM

sunt ultimul an la drept si va spun...nu aveti ce sa faceti. intrebarile au fost din bilb

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 01:55 PM




#16 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 08:16 PM

draga mea, termina dreptul ala intii, dreptatea se poate face in multe feluri



#17 maneadn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 192 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 December 2007 - 08:18 PM

Vezi postareaExaminator, la Dec 8 2007, 08:16 PM, a spus:

draga mea, termina dreptul ala intii, dreptatea se poate face in multe feluri

esti naiv. singura chestie care merge, e scandalul in mass media.



#18 bajanmona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 08 December 2007 - 08:21 PM

Vezi postareadolhascu_maia, la Dec 8 2007, 07:00 PM, a spus:

Doctorii care au "drept de viata si de moarte" pot profesa de la bun inceput, cei care termina dreptul la fel, inginerii la fel. La noi fiecare mai inventeaza ceva!!!! De ce nu "importam" ce e bun din celelalte sisteme si luam "interpretari cu "biruri".
Examenul de la consultant fiscal imi aminteste de o contestatie care am facut.o la un examen de economie ... "imi pare rau dar nota ramane la fel deoarece nu toti parintii au bani de meditatii si din acest motiv noi corectam cu manualul" Adica trebuia sa scriu exact fraza ca in manual.
Poate daca suntem atat de uniti cand e vorba de un examen vom initia un forum in care sa putem lua atitudine fata de aceste "super meserii inventate" CECCAR-ul a aparut din alte motive Era o alta situatie la data infiintarii lui si recunosc ca de cate ori am apelat la ajutorul lor l-am primit De ce nu s-a mers pe o extindere a atibutiilor acestuia?
Raman la ideea ,,,, pana nu vom lua atitudine vom invata "poezii" gen codul fiscal si codul vamal. Trebuie sa stii unde sa cauti articolul si cum sa interpretezi nu sa inveti "poezii"


ma alatur si eu.Ar trebui sa merg maine dar nu o fac pt. ca isi bat joc de noi.
Am simtit asta si din modul arogant in care ne tratau atunci cad am sunat la tetefon.
Ma alatur si eu la orice intreprindeti.



#19 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 08:22 PM

Vezi postareabajanmona, la Dec 8 2007, 08:21 PM, a spus:

ma alatur si eu.Ar trebui sa merg maine dar nu o fac pt. ca isi bat joc de noi.
Am simtit asta si din modul arogant in care ne tratau atunci cad am sunat la tetefon.
Ma alatur si eu la orice intreprindeti.

Pai de 45 de miliarde, nu meritam si noi un sictir la telefon, ce mama ei de treaba? Ca doar ne-o facem cu mina noastra....

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 10 December 2007 - 02:02 PM




#20 bajanmona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:

Postat 08 December 2007 - 08:26 PM

Vezi postareanaiman_a, la Dec 8 2007, 04:28 PM, a spus:

Lacrimi si durere

Eu ar trebui sa merg maine dar am renuntat .Nu mai fac un drum degeaba.Isi bat joc de noi






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL