Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen luat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


examen luat


55 replies to this topic

#1 mayman

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 08 December 2007 - 03:36 PM

fratilor/surorilor am dat azi examenul de consultant fiscal

l-am luat cu chiu cu vai 99 de puncte..intrebarile mi s-au parut usoare ..chiar prea usoare
“If you want an accounting of your worth, count your friends”



#2 oti71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 166 Postari:
  • Location:Sf.Gheorghe

Postat 08 December 2007 - 03:39 PM

Vezi postareamayman, la Dec 8 2007, 03:36 PM, a spus:

fratilor/surorilor am dat azi examenul de consultant fiscal

l-am luat cu chiu cu vai 99 de puncte..intrebarile mi s-au parut usoare ..chiar prea usoare


Felicitari!

Colegul meu spune ca a fost greu, mai ales la TVA si cod vamal.Intrebarile de TVA si cod vamal au fost din cele 500 iunie?




#3 briana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 08 December 2007 - 04:21 PM

Vezi postareamayman, la Dec 8 2007, 05:36 PM, a spus:

fratilor/surorilor am dat azi examenul de consultant fiscal

l-am luat cu chiu cu vai 99 de puncte..intrebarile mi s-au parut usoare ..chiar prea usoare
Imi poti spune si mie unde lucrezi?



#4 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:15 PM

Vezi postareabriana, la Dec 8 2007, 04:21 PM, a spus:

Imi poti spune si mie unde lucrezi?
:smile: :thumbup:



#5 lili nicula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 120 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 08 December 2007 - 05:19 PM

:smile:



#6 ochiad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 129 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:36 PM

felicitari, esti singurul de pe aici
daca iti mai amintesti intrebarile si ce raspunri ai dat ne poti impartasi si noua din experienta ta
daca te mai intereseaza ! :smile:



#7 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 05:44 PM

Vezi postareamayman, la Dec 8 2007, 01:36 PM, a spus:

fratilor/surorilor am dat azi examenul de consultant fiscal

l-am luat cu chiu cu vai 99 de puncte..intrebarile mi s-au parut usoare ..chiar prea usoare


Am si eu o curiozitate/ Cum ai luat 99 de puncte daca fiecare raspuns corect este punctat cu 2,5 puncte?
Puteai lua 97,5 sau 100 :smile:
Oricum felicitari pentru reusita.
Esti printre putinii din cei 2000. 7 care au reusit azi parca?
:thumbup:



#8 Examinator

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:

Postat 08 December 2007 - 05:57 PM

"l-am luat cu chiu cu vai 99 de puncte..intrebarile mi s-au parut usoare ..chiar prea usoare "

Asta e la misto ma, ce dreaq :biggrin:
Sau vreunu d-acolo care vrea sa justifice ca s-a mai si luat examenul......ca de, nepotul lui l-a luat.

Aceasta postare a fost editata de Examinator: 08 December 2007 - 06:04 PM




#9 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 08 December 2007 - 11:31 PM

asta e bascalie. Cred. Facem si noi haz de necaz :smile:



#10 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 11:36 PM

Vezi postareaiulie012006, la Dec 8 2007, 11:31 PM, a spus:

asta e bascalie. Cred. Facem si noi haz de necaz :smile:
ce-ai facut ? te asteptam sa vad pe tine si pe ronaldo .... nu a aparut ....



#11 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 09 December 2007 - 12:10 AM

Ronaldo a facut 30 din 40 (nota 7,50)... :smile: Din pacate mi s-a parut foarte greu si o rusine avand in vedere enunturile care au fost gresite in unele parti. SPER din suflet sa apara cineva de pe forum care l-a luat si sa ne impartaseasca si noua, pt ca postarea lui mayman e o rusine - nu poti lua 99 puncte (doar 97,5 sau 100). Oricum eu va urez multa bafta la toti care dau maine si sa nu va pierdeti in nici un caz increderea in voi pt. ca sunteti cei mai buni indiferent de cat de magari sunt astia care au conceput mizeriile astea de subiecte...

Aceasta postare a fost editata de Ronaldo: 09 December 2007 - 12:11 AM

"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#12 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 11:04 AM

mi-e groaza, toti cei cu care am colaborat am picat : ronaldo, iulie, marinic .... mirela13, ochiad si contasoft sunt astazi ......
Doamneeeeeeee ...............



#13 ghola

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 09 December 2007 - 11:39 AM

Vezi postareamihavesa, la Dec 9 2007, 01:04 PM, a spus:

mi-e groaza, toti cei cu care am colaborat am picat : ronaldo, iulie, marinic .... mirela13, ochiad si contasoft sunt astazi ......
Doamneeeeeeee ...............

Eu am spus acum o luna pe acest forum sa nu va axati pe intrebarile din iunie, dar nimeni nu m-a ascultat. Acum vedeti rezultatul???????........



#14 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 09 December 2007 - 12:56 PM

Mihavvesa se pare ca trupa noastra a picat cu brio, eu am facut doar 25,cu parere de rau am vazut ca si la intrebari la care eram sigura ca am raspuns bine altul era raspunsul,dupa cate am vazut ca ziceati aici pe forum ca ati urmarit unele intrebari si ati vazut raspunsurile corecte. Chiar m-amstresat la examenul asta,totusi imi pare bine ca am citit destul de multe,cu cate am ramas voi vedea,dar macar acum stiu mai multe decat stiam inainte de a ma apuca sa invat pt examen.
Oricum imi place ca tinem legatura aici pe forum,toti cei cu care am vorbit s-au dovedit a fi oameni ok si cu care ma pot intelege bine,asa ca am mai castigat ceva in plus.
A fost o experienta si trebuie sa o tratam ca atare.



#15 alexfsc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 09 December 2007 - 02:32 PM

Salut

Cum au fost subiectele?? Au fost din cele 500+500??

Capul sus pentru cei care n-au luat
Felicitari pentru ceilalti...

Problema este alta....

CE FACEM CU EL .... Cu aceasta calitate? Ce facem cu ea?

Ne chinuim ca fraieri la 5 organisme profesionale (CECCAR, CAFR, CCFR, ANEVAR, UNPIR), ne ducem la cursuri de pregatire profesionala la fiecare dintre ele si acolo constatam ca in proportie de 90% facem acelasi lucru, ne ocupam cu aceleasi probleme, platim cotizatii la fiecare si .......intr-un final toate aceste organisme se vor uni si noi vom ramane si cu banii dati ...........bla bla bla bla



#16 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 December 2007 - 02:57 PM

Vezi postareaghola, la Dec 9 2007, 11:39 AM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 9 2007, 01:04 PM, a spus:

mi-e groaza, toti cei cu care am colaborat am picat : ronaldo, iulie, marinic .... mirela13, ochiad si contasoft sunt astazi ......
Doamneeeeeeee ...............

Eu am spus acum o luna pe acest forum sa nu va axati pe intrebarile din iunie, dar nimeni nu m-a ascultat. Acum vedeti rezultatul???????........
imi pare rau, dar te inseli. Eu nu am invatat grilele alea .... deci nu vorbi daca nu stii ............



#17 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 09 December 2007 - 04:57 PM

Si eu am cazut ieri sambata... 77,5 puncte :smile: ... desi am mai putut colabora un pic cu vecinii....



#18 dana22

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:

Postat 09 December 2007 - 07:55 PM

tot cu 77.5 am picat si eu ieri.



#19 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 December 2007 - 08:04 PM

Vezi postareaghola, la Dec 9 2007, 11:39 AM, a spus:

Vezi postareamihavesa, la Dec 9 2007, 01:04 PM, a spus:

mi-e groaza, toti cei cu care am colaborat am picat : ronaldo, iulie, marinic .... mirela13, ochiad si contasoft sunt astazi ......
Doamneeeeeeee ...............

Eu am spus acum o luna pe acest forum sa nu va axati pe intrebarile din iunie, dar nimeni nu m-a ascultat. Acum vedeti rezultatul???????........

Probabil ca lucrati in cadrul organismului cu titulatura neoficiala de "spion" si lauti pulsul evenimentelor.

De prisos atunci sa va spun ca ceea ce se intampla este rezultatul "prostiei" unora.

Sunteti incoerenti, nu stiti ce vreti si ceea ce este mai rau ca va jucati cu soarta oamenilor.
Ca si guvernantii.

Oricum se cunoaste foarte bine ca acest corp este doar o "sugativa" pentru buzunarele unora.

Probabil ca o sa aflam si noi ce salarii au presedintii si vicepresedintii organizatiei.

Oricum imi este rusine cateodata pentru faptul ca as putea fi partas la un astfel de jaf.

daca Dumnezeu ma ajuta voi incerca sa infiintez o alta organizatie care sa incerce sa va demonstreze ce inseamna profesionalism. Nu gunoiul pe care il promovati.

Si as vrea sa intru la voi in organism doar pentru un singur motiv. Ca in calitate de membru sa incerc sa schimb ceva in "mentalitatea" prost inteleasa de cei care o conduc.



#20 BEBE1974

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 09 December 2007 - 08:18 PM

Eu am luat examenul in iunie 2007 cu 80 puncte din prima incercare...la prima vedere se pare ca au fost ceva mai grele grilele de acum!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL