Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen luat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


examen luat


55 replies to this topic

#41 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 10 December 2007 - 07:18 PM

Vezi postarealauvoi, la Dec 10 2007, 05:03 PM, a spus:

S-au publicat subiectele pe sit-ul CCF, nu vreau sa fiu rea, dar subiectele sunt abordabile.
La subiectele de sambata in 48 min. am facut 36 de intrebari, iar la cele de duminica 38 intrebari in 41 de min.
Intr-adevar nu a fost stresul examenului, dar cu atentie se puteau face.
Eu am luat in iunie cu 39 de intrebari, fratele meu a facut atunci 40. Sunt curioasa cate face acum.
In noiembrie 2006 am picat cu 29 de intrebari.
FELICITARI CELOR CARE AU LUAT!
CELORLALTI, NU DISPERATI, MAI AVETI SANSE!
BAFTA TUTUROR!

LOOOL... Si ce functie zici ca ai la camera consultantilor fiscali ? Te cheama Chitoiu cumva ? Ca vad ca esti un geniu...
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#42 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 10 December 2007 - 07:41 PM

Ah inca ceva lauvoi. Cica s-au afisat listele cu admisii la examenul decembrie 2007 - avand in vedere ca ai luat 36 - deci 90 puncte esti POPEL ROXANA MARIANA (singura de sambata cu 90 puncte - maxim de altfel). Bravo -esti beton - vezi ca scrie si timpul in care ai reusit sa-l iei - FELICITARI ! Nou record mondial.

"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#43 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2007 - 10:56 PM

si eu te felicit mirela13, meritai .... ca ai muncit mult, ai fost aici cu noi .... bravo .... care este numele tau adevarat ? da-mi un PM cu datele de contact ca am nevoie de un consultant fiscal daca scot astia legea cu obligativitatea ..... multumesc



#44 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 11 December 2007 - 12:04 AM

si eu am luat cu 33 rezolvate.
in urma a 3 nopti aproape nedormite,a citirii unor parti din codul de procedura chiar inainte de examen si a incredibilului NOROC.
poate ca si ceva experienta in intracomunitare,dar,repet,am avut noroc.



#45 dakiika

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2007 - 09:10 AM

Si eu am luat, am luat 80 puncte, putine sanse sa ma identifice Ronaldo :pullhair:

Grile cu explicatii de pe acest forum parcurse ca lumea, TVa din CF citit, si legea soc comerciale, 2 zile cu somn de 5 ore, copii nespalati si hraniti cu (habar nam ce au mancat :frusty: ) si un pic de noroc ca vreo 2 grile am ghicit :cool:

Astept isteriile lu Ronaldo, ca e greu sa accepti parerea diferita de a ta ca examen era nu foarte greu (recunosc stupezenii de intrebari de tocit, dar nu si ambiguitati in formulare), ca ar trebui sa fie mai greu in sensul subiectelor de judecata profesionala si cazurilor practice de calcul al diferitelor impozite si
Ca amaraciunea de nesucces se maskeaza cu isteria si rautatile sarcastice la adresa celor care nu sunt de acord ca vina e a oricui, dar nu a ta. De altfel, am ramas cu o totul alta parere despre tine, Ronaldo, cand am parcurs topic cu grup de lucru.

Felicitari tuturor care au luat examen :smile: :thumbup: :thumbup:
Succes celor care nu se dau batuti :snf (36): :lnr (1): :smile:
Sa vrei ceea ce poti...



#46 Ely2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Galati

Postat 11 December 2007 - 09:34 AM

Felicitari si celor doi colegi de breasla din GALATI ... :smile:



#47 mariusoana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Buzau

Postat 11 December 2007 - 09:44 AM

Felicitari celor care au luat examenul fara a cunoaste subiectele dinainte. Cu norocul asta este. Daca nu avem si putim noroc nu reusim niciodata in voata. Asa ca FELICITARI!!!.
Eu am picat, am raspuns la 20 de intrebari corecte. Oare a luat cineva din AN 032 ? Daca da dati un semn.

Vezi postareamariusoana, la Dec 11 2007, 09:42 AM, a spus:

Felicitari celor care au luat examenul fara a cunoaste subiectele dinainte. Cu norocul asta este. Daca nu avem si putim noroc nu reusim niciodata in voata. Asa ca FELICITARI!!!.
Eu am picat, am raspuns la 20 de intrebari corecte. Oare a luat cineva din AN 032 ? Daca da dati un semn.


Scuzati micile imperfectiuni din cele sscrise mai sus ! :smile:



#48 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 11 December 2007 - 10:28 AM

Vezi postareadakiika, la Dec 11 2007, 09:10 AM, a spus:

Si eu am luat, am luat 80 puncte, putine sanse sa ma identifice Ronaldo :pullhair:

Grile cu explicatii de pe acest forum parcurse ca lumea, TVa din CF citit, si legea soc comerciale, 2 zile cu somn de 5 ore, copii nespalati si hraniti cu (habar nam ce au mancat :frusty: ) si un pic de noroc ca vreo 2 grile am ghicit :cool:

Astept isteriile lu Ronaldo, ca e greu sa accepti parerea diferita de a ta ca examen era nu foarte greu (recunosc stupezenii de intrebari de tocit, dar nu si ambiguitati in formulare), ca ar trebui sa fie mai greu in sensul subiectelor de judecata profesionala si cazurilor practice de calcul al diferitelor impozite si
Ca amaraciunea de nesucces se maskeaza cu isteria si rautatile sarcastice la adresa celor care nu sunt de acord ca vina e a oricui, dar nu a ta. De altfel, am ramas cu o totul alta parere despre tine, Ronaldo, cand am parcurs topic cu grup de lucru.

Felicitari tuturor care au luat examen :smile: :thumbup: :thumbup:
Succes celor care nu se dau batuti :snf (36): :lnr (1): :smile:

dakiika, cu toate ca nu ai decat vreo 5 postari pe aici (si nu esti un user relevant pe acest forum), eu te felicit sincer pt. ca l-ai luat. Imi pare rau daca ti-ai format o opinie negativa despre mine. Daca te uiti mai atent, i-am felicitat pe absolut toti care am vazut ca l-au luat. Singura mea problema este cu lauvoi care este o RUSINE, pt. ca nu este fair-play sa vii DUPA RAZBOI si sa zici ca esti viteaz. Asa pot zice si eu ca in iunie luam 40 din 40, dar mi se pare lipsa de respect fata de concurentii de atunci. Inca o data te felicit si te rog sa evauezi mai bine postarile mele inainte sa ma judeci. As aprecia mult daca mi-ai acorda putin credit...
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#49 glencora

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 74 Postari:
  • Location:bucuresti,sector2,mihai bravu
  • Interests:comunicare

Postat 11 December 2007 - 11:52 AM

Ronaldo, nici eu nu sunt "un membru relevant" pt forum, dar va urmaresc cu atentie si invat de la voi. Te inteleg k esti foarte suparat, dar lauvoi a spus k a luat examenul in IUNIE 2007 cu 39 de intrebari si k cele din decembrie i s-au parut abordabile, bineinteles fara stresul examenului, si a reusit sa faca 36 (din cele de sambata) si respective 38 (din cele de duminica) corect. Sper k nu te superi pe mine, dar ai fost un pic cam dur.
Concluzia este momentul cand te-ai plictisit sa mai gandesti.



#50 DeliaMarin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 11 December 2007 - 11:57 AM

Vezi postareadakiika, la Dec 11 2007, 11:10 AM, a spus:

Si eu am luat, am luat 80 puncte, putine sanse sa ma identifice Ronaldo :smile:
Grile cu explicatii de pe acest forum parcurse ca lumea, TVa din CF citit, si legea soc comerciale, 2 zile cu somn de 5 ore, copii nespalati si hraniti cu (habar nam ce au mancat :thumbup: ) si un pic de noroc ca vreo 2 grile am ghicit :cool:

Dakiika, te felicit si eu ca l-ai luat in urma celor doua zile de invatat.

Aceasta postare a fost editata de DeliaMarin: 11 December 2007 - 11:58 AM




#51 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 11 December 2007 - 12:12 PM

Vezi postareaglencora, la Dec 11 2007, 11:52 AM, a spus:

Ronaldo, nici eu nu sunt "un membru relevant" pt forum, dar va urmaresc cu atentie si invat de la voi. Te inteleg k esti foarte suparat, dar lauvoi a spus k a luat examenul in IUNIE 2007 cu 39 de intrebari si k cele din decembrie i s-au parut abordabile, bineinteles fara stresul examenului, si a reusit sa faca 36 (din cele de sambata) si respective 38 (din cele de duminica) corect. Sper k nu te superi pe mine, dar ai fost un pic cam dur.

Nu ma supar deloc pe tine glencora. Dar raman la parerea mea ca lauvoi e o RUSINE pt. ca n-are ce sa zica ea ca a facut subiectele in 40 minute DUPA RAZBOI. E o lipsa de respect. Intai sa mai ajute si ea pe altii pe acest forum, sa aiba niste postari cat de cat relevante, dar nu sa se bata cu pumnii in piept pt. ca aici pe forum trebuie sa existe respect intre useri, nu cineva sa-si bata joc de munca altuia si s-o desconsidere. Eu am facut 30 sambata si sunt mandru de asta, dar voi dovedi ca datorita catrova enunturi incomplete, ambigue sau gresite trebuia sa am un punctaj mai mare si sa-l iau. Pana la urma nu asta e cel mai important, ci caracterul oamenilor, iar pt. mine lauvoi e un zero.
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#52 ConDor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:muzica

Postat 11 December 2007 - 12:29 PM

Vezi postareaDeliaMarin, la Dec 11 2007, 09:57 AM, a spus:

Dakiika, te felicit si eu ca l-ai luat in urma celor doua zile de invatat.

Felicitari, dar pe de alta parte luptam pentru anularea examenului...Dakiika ce sa creada, unde-o fi adevarul ?



#53 rucsanda

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 11 December 2007 - 02:04 PM

Vezi postareamirela 13, la Dec 10 2007, 07:46 PM, a spus:

revin cu ceea ce era de fapt cel mai important
MII DE MULTUMIRI celor cu care am rezolvat si dezbatut aici pe site inaintea examenului
a contat mult

am luat si eu examenul sambata, cu 80 pct., cand a rostit cuvantul 32, am crezut ca nu aud bine. Multe probleme le-am rezolvat logic si fara sa ma uit deloc pe variantele de raspuns, care induceau intai un anume rapuns si apoi te zapaceau de tot.
Vreau sa multumesc tuturor celor care au rezolvat si dezbatut probleme pe forum - s-a vazut ca sunteti cu adevarat buni, si cred ca rezultatul vostru la acest examen nu reprezinta valoarea voastra - doar ca uneori in viata iti trebuie un pic de noroc.



#54 rucsanda

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 11 December 2007 - 02:42 PM

Vezi postareaEly2007, la Dec 11 2007, 11:34 AM, a spus:

Felicitari si celor doi colegi de breasla din GALATI ... :smile:

Multumim!



#55 lili nicula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 120 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 11 December 2007 - 03:25 PM

Vezi postareamariusoana, la Dec 11 2007, 09:44 AM, a spus:

Felicitari celor care au luat examenul fara a cunoaste subiectele dinainte. Cu norocul asta este. Daca nu avem si putim noroc nu reusim niciodata in voata. Asa ca FELICITARI!!!.
Eu am picat, am raspuns la 20 de intrebari corecte. Oare a luat cineva din AN 032 ? Daca da dati un semn.

Vezi postareamariusoana, la Dec 11 2007, 09:42 AM, a spus:

Felicitari celor care au luat examenul fara a cunoaste subiectele dinainte. Cu norocul asta este. Daca nu avem si putim noroc nu reusim niciodata in voata. Asa ca FELICITARI!!!.
Eu am picat, am raspuns la 20 de intrebari corecte. Oare a luat cineva din AN 032 ? Daca da dati un semn.


Scuzati micile imperfectiuni din cele sscrise mai sus ! :smile:

Daca e vorba de ziua de simbata, da, a luat o persoana.( din ce a inteles sotul meu care era pe hol si a auzit ce a vorbit cu prietenii, lucreaza la PWC)
Este a doua oara cind particip la concursul asta, prima data in noiembrie 2006. Nu stiu cum Dumnezeu am avut asa o " inspiratie" sa particip la cele doua sesiuni, care s-au dovedit a fi un fel de razbunare a celor care ne "pastoresc" pe noi, cei care de fapt sint colegi cu noi, cei care fac parte din aceeasi tagma cu noi( sau noi cu ei, nu are nici o importanta), tagma profesionistilor contabili.
Ok, accept ca nu sint pregatita sa fiu consultant fiscal cu doar 70 puncte, dar, oare criteriie dupa care s-a dat examenul in cele 4 sesiuni au fost egale? Oare a fost echitabil?! Stim cu totii raspunsul si oricum, parerea mea este ca nu o sa putem modifica nimic, dar mi-a ramas un gust tare amar.....sentimentul pe care l-am avut a fost de bataie de joc. Incepind de la afisarea listelor cu repartizarea pe sali, care a fost facuta joi, la ora 13,nici macar 48 de ore inainte, desi asa trebuia conform regulamentului, iar majoritatea dintre noi eram din afara Bucurestiului, iar eu personal la distanta destul de mare, (am ajuns chioara de somn la examen ( probabil ca multi altii), dupa ce am condus jumate de noapte, pe o ceata de nu vedeai la un metru in fata) si termind cu modalitatea de formulare a intrebarilor si a raspunsurilor care s-a dovedit cumplit mestesug de timpenie.
Oricum, multumesc tuturor celor care au fost activi pe forum, care au postat rezolvari, cursuri, etc...., care au pierdut din timpul lor ca sa centralizeze si sa faca fisiere ordonate cu rezolvarile, astfel incit toti sa primeasca " mura-n gura" si felicitari celor care au luat examenul, precum si celor care doar au participat!



#56 lili nicula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 120 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 11 December 2007 - 03:44 PM

Vreau sa va povestesc raspunsul prof Horomnea de la Iasi ( vicepresedinte CECCAR), intrebat fiind ce parere are despre profesiunea de consultant fiscal.
Ne-a spus asa: in vara, reprezentantii celor 3 organisme profesionale, respectiv CECCAR, CAFR SI CCF, ne-am intilnit la Bucuresti pentru a dezbate probleme legate de profesia noastra. In prima parte a zilei, ne-am intilnit doar noi, urmind ca in a doua parte a zilei sa ne intilnim cu reprezentantii MEF. Dimineata a fost totul ok, au venit reprezentanti din toate cele 3 organisme. Dupa amiaza, cind ne-am reunit, din partea CCF nimeni. De ce credeti ca nu era nici un reprezentant al CCF? Pentru ca ei erau de cealalta parte a mesei negocierilor, erau reprezentantii MEF!!!!!!!!!!
Si incheia asa: cum este posibil ca un organism profesional, o profesie liberala, sa fie reprezentanta de functionari ai statului, repsectiv ai guvernului!


cam asta a fost relatarea...fiecare trage concluzia.... :smile:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL