Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
calcul indemnizatie concediu sarcina-angajatori diferiti - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


calcul indemnizatie concediu sarcina-angajatori diferiti

1 reply to this topic

#1 georggia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 December 2007 - 03:48 PM

Am si eu o intrebare, poate ma ajutati:

am o persoana angajata la 1 octombrie 2007 cu salariul brut de 4420 ron. Salariata va intra in concediu de sarcina de la data de 17 dec.
Nu imi este clar cum ii calculez baza veniturilor pe ultimele 6 luni, tinind cont ca inainte de a fi angajata la noi a lucrat in alta institutie (pina la 31 sept - deci exista continuitate) unde a avut salariul brut de 5280 ron.
As vrea sa stiu:
1) pentru cele 6 luni anterioare intrarii in concediu iau in calcul perioada iunie-sept cind a lucrat la fostul loc de munca si perioada oct-nov de cind lucreaza la noi?
2) daca raspunsul la 1) este da, ce acte trebuie sa ii solicit sa aduca de la fostul loc de munca pentru a calcula in mod corect baza indemnizatiei (adeverinta cu salariul, sau copie dupa cartea de munca, sau adev ca s-au virat taxele corespunzatoare..)?

Multumesc mult pentru ajutor.



#2 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 December 2007 - 09:45 AM

1) Da.
2) In principiu un inscris din partea firmei de unde vine din care sa rezulte venitul ce a constituit baza de calcul pentru 0.85% si faptul ca s-a achitat respectiva contributie.

Dragos






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL