Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere de chemare in judecata a camerei consultantilor fiscali - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

cerere de chemare in judecata a camerei consultantilor fiscali

186 replies to this topic

#1 b_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 11 December 2007 - 04:40 PM

Am vorbit cu o firma de avocatura ,despre tot ce s-a intamplat la acest examen. In cazul in care CCF nu recunoaste grilele gresite si le puncteaza la toti candidatii indiferent de raspuns putem sa ii dam in judecata ,in civil si sa cerem recorectarea lucrarilor, recuperarea baniilor si daune morale.Sansele sa castigam sunt de 99%.Judecatoarul va cere o expertiza a subiectelor din partea unui expert al instantei. pe de alta parte putem si noi in civil si in privat sa ne aducem expertii nostrii care sa expertizeze subiectele. Fiind greseli mari, care pot fi dovedite usor pe baza legislatiei nu vor fi probleme.
Nu putem sa ne lasam calcati in picioare.
deja ne-am strans un grup care este dispus sa plateasca un avocat si in cazul in care ca urmarea a contestatiilor noastre nu se rezolva nimic si nu isi recunosc greselile, ii vom actiona in instanta.
cei care doresc sa ni se alature sa ne spuna si vom stabili o zi in care sa ne intalim cu totii si cu avocatul ca sa semnam cererea de chemare in judecata



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2007 - 05:02 PM

simona, mi se pare f. importatnta aceasta actiune a ta ( a voastra) si de aceea te intreb : vrei sa-ti fac acest topic "pinned", adica sa ti-l fixez in cap de lista ?? pot sa te ajut in demersul tau doar asa.




#3 DeliaMarin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 11 December 2007 - 05:06 PM

Da, Otilia, te rugam.

Multumim, acum trebuie sa vedem cu cine luam legatura, sa fim toti impreuna pentru a fi mai mari sanse.



#4 b_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 11 December 2007 - 05:12 PM

merci



#5 GEOL

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:

Postat 11 December 2007 - 05:35 PM

Sunt de acord sa particip si fizic si financiar la aceasta actiune. Sper ca mai sunt si alte persoane care nu traiesc sub pamant precum ne-a invatat regimul trecut...

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 11 December 2007 - 08:20 PM




#6 b_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 11 December 2007 - 05:38 PM

hai sa facem o lista cu cei pe care ne bazam
1.b_ simona
2.CLASSCONTA

Aceasta postare a fost editata de b_simona: 11 December 2007 - 05:38 PM




#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2007 - 05:39 PM

va pregatiti de "razboi", sper ca va dati seama de asta si ca va trebui sa va adunati o mare "armata" formata din:
- mult calm
- multa luciditate / ratiune / maturitate in abordare
- cat mai multa inteligenta (cooptati cat mai multe minti luminate puteti)

si :
linistiti-va !!! v-am mai zis, furia nu este un sfetnic bun fiindca ne fura logica dreapta si ne poate face sa vedem lucrurile asa cum ele nu sunt !!

permiteti-mi inca un sfat : mare atentie cu ce avocat (casa de avocatura) lucrati, procesul va avea o miza mare si mediatic va face multe valuri, orice casa de avocatura va fi fericita sa se implice pt. a beneficia de o publicitate seriosa si gratuita pe toata durata procesului si, indiferent cum se va termina el, avantajele acelei firme tot vor ramane (bani, publicitate). de aceea va sfatuiesc sa va asigurati de loialitatea absoluta a celor cu care veti lucra.

numai bine.

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 11 December 2007 - 08:29 PM




#8 isa_bella

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 11 December 2007 - 05:46 PM

cand faceti lista luati-ma in considerar si pe mine

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 11 December 2007 - 08:20 PM




#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2007 - 05:53 PM

pt. postare folositi mai degraba ADDREPLY, ce rost are sa tot citati mesajul simonei ??
fct. ADDREPLY nu citeaza mesaje (asa cum o face REPLY) si cred ca topicul va fi mai usor de urmarit fara citarea repetata si, iertati-ma, inutila a aceluiasi mesaj.



butonul ADDREPLY se afla cativa cm mai jos, sub REPLAY :smile:



#10 nicoleta78

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 11 December 2007 - 06:00 PM

lista
1.b_ simona
2.CLASSCONTA
3.issa_bela
4. nicoleta78


mi se pare cel mai eficient mijloc de a rezolva ceva. intr-un fel sau altul tb sa ii impiedicam sa isi bata joc de noi.



#11 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 December 2007 - 06:18 PM

Vreau sa particip si eu la aceasta actiune. Sunt convins ca putem demonta legalitatea acest examen macar sub doua forme:
1) ambiguitatea subiectelor care lasa loc la interpretari
2) inechitatea de sanse intre aceleasi sesiuni de examen. Aceasta este de fapt cea mai puternica pentru a demonta.
De ce la sesiunile din martie si iulie au publicat oficial 500 de intrebari pentru a fi rezolvate in vederea promovarii examenului iar la sesiunea din decembrie nu au mai facut-o? Putem demonstra reaua credinta a organizatorilor concursului in privinta alcaturirii si redactarii subiectelor. Caracterul discriminatoriu poate duce chiar si la anularea examenului.



#12 DeliaMarin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 11 December 2007 - 06:27 PM

Asa este almcomp, sint mai multe sanse cu inechitatea. Ma rog, in instanta toate adunate dau mult mai bine.
Si eu particip la acest protest, bineinteles



#13 b_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 11 December 2007 - 06:30 PM

lista
1.b_ simona
2.CLASSCONTA
3.issa_bela
4. nicoleta78
5.almcomp
6.DeliaMarin



#14 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 11 December 2007 - 06:31 PM

Problema este sa mergem pana la capat. Din experienta mea de pana acuma vreau sa va spun ca de obicei oamenii se retrag din diverse motive pe care nu vreau sa le discut. Entuziasmului de la inceput este luat de blazare, rutina si incet-incet obisnuinta cu ideea ca ai ratat o sansa urmata de resemnare si blazare si in ultima instanta uitare. Si pe urma te retragi si nu este deloc bine.
daca este sa mergem pana la capat sa o facem. Daca nu ... mai bine spuneti de la inceput...



#15 GEOL

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:

Postat 11 December 2007 - 06:38 PM

L-am omorat degeaba pe Ceausescu. Nimic nu face diferenta!!!!



#16 b_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:

Postat 11 December 2007 - 06:39 PM

vom merge pana la capat, macar sa le oferim celor care vor mai da examene dreptul de a fi respectati.este importat sa nu acceptam orice si sa invatam sa spunem NU.iar cu cat vom fi mai multi cu atat vom fi mai puternici.

Aceasta postare a fost editata de b_simona: 11 December 2007 - 06:40 PM




#17 cristina popescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 11 December 2007 - 06:54 PM

Bazati-va si pe mine,dar astazi efectiv nu am avut timp pentru depunerea contestatiei(am avut copilul bolnav-si am considerat ca l-am neglijat prea mult pe perioada pregatirii pentru acesta batjocura de examen)
lista
1.b_ simona
2.CLASSCONTA
3.issa_bela
4. nicoleta78
5.almcomp
6.DeliaMarin
7.cristina_popescu



#18 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2007 - 06:56 PM

despre acest examen se discuta pe mai multe forumuri de conta. parerea mea e ar trebui sa va adunati pe unul singur, indiferent care e acela, numai sa fiti la un loc si cat mai multi. asa sunteti prea dispersati.

simona, nu uita sa-ti promovezi actiunea si pe celelalte forumuri de conta, trebuie sa afle de demersul tau cat mai multa lume si cat mai repede.



#19 Andra71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 December 2007 - 06:58 PM

PREZENT!

adica ma alatur actiunii comune
sper sa nu se fi inteles altceva



#20 e_lenan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:

Postat 11 December 2007 - 07:22 PM

Buna,

Sunt si eu alaturi de voi e_lenan!
Va felicit pentru initiativa!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL