Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
renuntare cerere de rambursare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


renuntare cerere de rambursare

4 replies to this topic

#1 katy_katy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:timisoara

Postat 11 December 2007 - 07:25 PM

Buna,

Am si eu urmatoarea situatie....
In luna iunie 2007 am depus o cerere de rambursare, la care as vrea sa renunt acum....din cate am citit se poate face acest lucru....si sa preiau suma in decontul lunii noiembrie.
Intrebarea mea este daca se poate face acest lucru oricand sau doar intr-un anumit termen? si asta printr-o simpla adresa prin care instiintez organele teritoriale?

Va multumesc anticipat



#2 CLEO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 16 December 2007 - 07:08 PM

salve,

Citeaza

In luna iunie 2007 am depus o cerere de rambursare, la care as vrea sa renunt acum....din cate am citit se poate face acest lucru....si sa preiau suma in decontul lunii noiembrie.
Ma uimeste faptul ca ai depus de destul de mult timp cerere si nu ti sa raspuns! In mod normal, la o saptamana dupa depunerea D300 cu anexa cererii privind rambursarea trebuia sa te sune sa planifice controlul.
Eu am avut cerere la depunerea D300 din martie si din septembrie. La fiecare, dupa o saptamana am fost sunata de la adtie si in urmatoarea saptam au si venit in control!!
Cei de la adtie au, in mod normal termen de o luna pt solutionarea cererilor de rambursare.
nu stiu ce sati zic, poti cere o fisa de platitor sa vezi daca figureaza acolo cererea de rambursare, sau poti merge sa intrebi direct ce sa intamplat la biroul de rambursari, eu tind sa cred ca totusi nu apari cu cerere ....
Cel mai bine este sa mergi sa intrebi la biroul rambursare cum sa faci, am constatat cu surprindere ca doamnele de acolo sunt mult mai dragute decat cele de la punctaj fise, si se poate discuta foarte lejer !!




#3 katy_katy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:timisoara

Postat 17 December 2007 - 10:18 AM

Vezi postareaCLEO, la Dec 16 2007, 07:08 PM, a spus:

salve,

Citeaza

In luna iunie 2007 am depus o cerere de rambursare, la care as vrea sa renunt acum....din cate am citit se poate face acest lucru....si sa preiau suma in decontul lunii noiembrie.
Ma uimeste faptul ca ai depus de destul de mult timp cerere si nu ti sa raspuns! In mod normal, la o saptamana dupa depunerea D300 cu anexa cererii privind rambursarea trebuia sa te sune sa planifice controlul.
Eu am avut cerere la depunerea D300 din martie si din septembrie. La fiecare, dupa o saptamana am fost sunata de la adtie si in urmatoarea saptam au si venit in control!!
Cei de la adtie au, in mod normal termen de o luna pt solutionarea cererilor de rambursare.
nu stiu ce sati zic, poti cere o fisa de platitor sa vezi daca figureaza acolo cererea de rambursare, sau poti merge sa intrebi direct ce sa intamplat la biroul de rambursari, eu tind sa cred ca totusi nu apari cu cerere ....
Cel mai bine este sa mergi sa intrebi la biroul rambursare cum sa faci, am constatat cu surprindere ca doamnele de acolo sunt mult mai dragute decat cele de la punctaj fise, si se poate discuta foarte lejer !!


Buna,

In momentul in care am depus cererea de rambursare mi s-a zis sa nu ma astept sa vina mai devreme de un an ca au foarte multe cerereri si nu au personal...si ca singurul drept pe care il am este sa cer dobanzi pe perioada in care ar fi trebuit sa vina si nu au venit...



#4 CLEO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 17 December 2007 - 01:35 PM

salve,
vai, ce aiurea mi se pare, sa vina cu asa o intarziere...........uiti si ce ai mai cerut intre timp :lostit (13):
Si aici, in Constanta sunt f multe cereri, dar vad ca se incadreaza, si in max o luna au si venit in control! In plus, eu chiar am avut sume mici cerute, pt luna mai am avut 6000 Ron si pt sept 13.000 Ron, si tot au venit.

In acest caz chiar nu stiu ce sati zic, cred ca ar trebui sa mergi acolo si sa intrebi, chiar la biroul de rambursari .
Succes mult



#5 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 17 December 2007 - 03:45 PM

Cu privire la modul in care se misca unele adm fin, vezi si topicul meu:

http://www.conta.ro/...topic=27395&hl=
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL