Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
itm bucuresti, in noua locatie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


itm bucuresti, in noua locatie

58 replies to this topic

#21 anamanole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 10 January 2008 - 02:41 PM

Am ajuns din nou azi pentru deciziile de majorare conform hg 1507/2007 si m-am injurat singura pentru ca ieri a fost cum a fost dar azi au intrecut orice masura. Programul ce era afisat azi: 8.30-16 . Habar nu am daca se lucreaza si maine cu publicul. Cand am ajuns la inspectori au primit decizia colectiva cu data de 01.01.2008 cu o singura exceptie dar care mi-a dat voie sa stampilez si sa semnez si m-a pus sa scriu pe decizie data de 10.01.2008.
Oricum si inspectorii sunt foarte deranjati de situatia asta si nici lor nu le convine toata nebunia de acolo. Cu siguranta ca se va ajunge la dulapuri rasturnate de multime, lesinuri si alte asemenea . Poate le lumineaza cineva mintea si gasesc o solutie cumva pentru ca asa nu se mai poate.



#22 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 10 January 2008 - 05:15 PM

Vezi postareaanamanole, la Jan 10 2008, 02:41 PM, a spus:

Am ajuns din nou azi pentru deciziile de majorare conform hg 1507/2007 si m-am injurat singura pentru ca ieri a fost cum a fost dar azi au intrecut orice masura. Programul ce era afisat azi: 8.30-16 . Habar nu am daca se lucreaza si maine cu publicul. Cand am ajuns la inspectori au primit decizia colectiva cu data de 01.01.2008 cu o singura exceptie dar care mi-a dat voie sa stampilez si sa semnez si m-a pus sa scriu pe decizie data de 10.01.2008.
Oricum si inspectorii sunt foarte deranjati de situatia asta si nici lor nu le convine toata nebunia de acolo. Cu siguranta ca se va ajunge la dulapuri rasturnate de multime, lesinuri si alte asemenea . Poate le lumineaza cineva mintea si gasesc o solutie cumva pentru ca asa nu se mai poate.
Se lucreaza si maine.




#23 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2008 - 06:20 PM

Vezi postareaelmam, la Jan 10 2008, 12:42 PM, a spus:

stie cinva programul de lucru cu publicul? vinerea se lucreaza?
da se lucreaza si vineri, programul nou este de la 8.30-13 si de la 14-16
spunea cineva mai sus, ca se depune decizie pt min pe eco si act aditional .... florika, parca ....
ESTE GRESIT ce afirma ea, se depune decizie colectiva, daca ai mai multi salariati, indiferent ca e minim pe eco sau nu si act aditional daca ai numai unul, deci e nominal .... am depus asa...
si tot florika zicea ca nu e nebunie .... si m-au enervat aceste afirmatii, deoarece pot vedea si patronii si o sa zica ca noi aberam .... ESTE O MAAARE NEBUNIE, am fost si eu acolo. Nu au vrut sa lase o femeie gravida sa intre in fata, nu stii ce trebuie sa faci, ce faci cu cartile de munca, etc.
Deci, fac apel inca o data la calm, si nu induceti lumea in eroare ..... ca este mai nebunie ca la giulesti.
Tot din surse neoficiale am aflat ca maine, vineri, ar fi ultima zi de depunere pt decizii .... am inceput sa rad cand am auzit asa ceva .... Fratilor, nu are cum sa fie maine ultima zi. Daca le intocmesti corect si treci la data incheierii minim 5 zile in urma le poti depune si in august ....
Nu este scris pe nicaieri ca nu se mai primesc, ar fi trebuit sa fie scris pe usi, pe undeva, in nebunia aia ....



#24 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 January 2008 - 09:45 AM

Si eu am scris ieri , dupa ce am venit de la ITMB ca , "nebunia era in floare" la ora 8.40 cand am fost eu !! :lostit (13):

Ai dreptate , mihavesa ! si mie mi-a spus inspectoarea, termen 5 zile de la data incheierii actului aditional !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#25 riuliana002

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 11 January 2008 - 01:17 PM

Vezi postareacristina5859, la Jan 11 2008, 11:45 AM, a spus:

Si eu am scris ieri , dupa ce am venit de la ITMB ca , "nebunia era in floare" la ora 8.40 cand am fost eu !! :lostit (13):

Ai dreptate , mihavesa ! si mie mi-a spus inspectoarea, termen 5 zile de la data incheierii actului aditional !


m-am trezit si eu (cam tarziu cred) ca tre sa fac deciziile de marire....am sa ma duc luni(14.01) acolo sa le depun....sper sa mi le primeasca (pun data intocmirii 10.01)....va anunt luni cum au mers treburile...daca mi-am luat sau nu avertisment/amenda
week-end placut tuturor



#26 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 January 2008 - 01:58 PM

iti doresc bafta si multa rabdare ! :lostit (13):
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#27 danniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 11 January 2008 - 08:45 PM

Am fost eu azi la ITM si era mai putin aglomerat decat ieri(dupa cum se vehicula pe acolo)si.....da tre sa te incadrezi cu data deciziei la cele 5 zile si tre sa ai neaparat DELEGATIE:ALTFEL SUNT COZI PE SECTOARE SI CINE ARE LA MAI MULTE SECTOARE ALEARGA DE LA O COADA LA ALTA.BAFTA TUTUROR



#28 vali stancu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 16 January 2008 - 11:01 PM

Buna,
...am fost eu la ITM,nu am putut sa ma apropii ca sa depun ceva.Model de decizie ,il folosim pe cel asemanator cu cel din 2007,m-am informat la inspectorul de serviciu.
vali

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 17 January 2008 - 01:06 PM




#29 riuliana002

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 18 January 2008 - 08:42 AM

cum spuneam ca o sa revin....am revenit...am fost si la itm...ba chiar ma duc si azi sa mai depun niste decizii de marire....si e ok atata timp cat pe decizie am data nu mai veche de 5 zile fata de data depunerii :lostit (13): .....cat despre cozi....sunt inca f mari :thumbup: dar exista o varianta...stai la o singura coada si dupa ce ai intrat la sectorul respectiv incepi sa te plimbi si pe la celelalte sectoare (am vazut asta la mai multe persoane, norocul meu ca am avut de stat la un singur sector altfel m-ar fi enervat acele persoane :biggrin: )....
oricum bafta tuturor si weekend placut



#30 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 January 2008 - 09:03 PM

astazi care mai era situatia ??

tot asa aglomerat ? :thumbup:

cu multumiri anticipate. :lostit (13):



#31 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2008 - 04:00 PM

Azi am avut bafta :) Am stat cam 15 minute la o coada care parea mare, la sectorul 6.
Programul e pana la ora 16.
Ar trebui sa treaca pe acolo inspectori cu protectia muncii (pentru salariatii ITM). :lostit (13):
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#32 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 February 2008 - 08:02 PM

este inuman ce se intampla acolo !!!!! :laugh:

dragilor, am fost azi la itm in noua locatie si am facut criza de nervi fiindca asa balamuc si bataie de joc ca acolo n-am vazut in viata mea sau nu mai tin minte sa fi vazut.
spun asta si din punct de vedere al inspectorilor de la itm care lucreaza in conditii infernale, de neinchipuit. :laugh:

asta zi erau niste cozi de nedescris, superaglomerat, lume nervoasa pe buna dreptate, ce sa va mai zic, halucinant !!! :frusty:

va jur ca eu nu stiu cum pot lucra oamenii aia in asemenea conditii, este incredibil ca mai pot gandi ce vorbesc cu fiecare dintre noi. e un vacarm acolo, de neimaginat pt. desfasurarea activitatii in termeni cat de cat omenesti.

e prima oara cand ma duc acolo dupa schimabarea destinatiei acelui spatiu si am renuntat dupa 40 de min. de stat la o coada in care am inaintat maxim 2 metri din cei peste 10 pe care ii aveam de parcurs pana la primul birou (sect. 6).

si pt. noi si pt. inspectorii itm este strigator la cer ce se intampla acolo !!!!!!! :focus: :tongue:



#33 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2008 - 12:30 AM

Si azi suntem in 19.Va puteti imagina ce-o sa fie in ultima zi ?!



#34 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2008 - 02:06 PM

azi s-a dus o colega a mea cu ce n-am depus eu ieri ... era si mai aglomerat, coada pana afara din cladire, 4 ore a stat cu totul si a avut :
* sect. 6 : (1 ctr de munca + 1 act adit.) x 1 firma + cate 1 decl. /state X 3 (la 3 firme)
* sect. 2 : decl. + stat la 1 firma
* sect. 1 : decl. + stat la 1 firma

cica e coada serpuita si iese din cladire, asa de lunga-i :tongue:



#35 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 20 February 2008 - 02:11 PM

dar pt stampila pe declaratiile trimise on-line, ce stiti? se sta la ac. coada?
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#36 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2008 - 04:04 PM

da, robert :frusty: pt. orice docum. ai de depus se sta la coada !
colega mea mi-a zis ca azi era o sg. coada pt declaratii INDIFERENT DE SECTOR, insa pt. depunerea statelor trebuia sa stai la cate o coada pt. fiecare sector, erau cozi separate pe sectoare pt. state, nu ti le lua la acea coada comuna de la decl. :laugh:

si eu le-am avut trimise online ... :tongue:



#37 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 February 2008 - 10:52 AM

vesti proas(pe)te:
ora 10:45, coada e afara din cladire, pe scari in jos .... deci e si mai rau ca ieri ! :tongue:

vai de noi !!!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 21 February 2008 - 07:16 PM




#38 anamanole

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 21 February 2008 - 07:02 PM

Stie cineva daca maine se primesc state de salariu?



#39 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 February 2008 - 07:20 PM

sigur ca da (de ce nu ?) :biggrin:

inarmeza-te cu multa rabdare, ia-ti la tine apa si un sandwich fiindca la ce cozi sunt acolo o sa cam stai vreo cateva ore ...

bafta !



#40 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 February 2008 - 01:07 PM

cred ca, si un termos cu cafea ar fi binevenit !!

chiar nimeni nu vede bataia de joc la care suntem supusi ?? se pare ca.........nu !! :tongue: :laugh:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL