Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
curs valutar de inchidere 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


curs valutar de inchidere 2007

11 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2008 - 02:06 PM

dragilor, am cautat pe net (prin google), am cautat si mfinante.ro si nu am vazut "enuntat" oficial cursul valutar cu care inchidem 2007 :thumbup: , poate e vina mea ca nu am vazut ...

ma poate ajuta cineva, va rog ??

cu multumiri. :lostit (13):



#2 covaciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 09 January 2008 - 02:26 PM

Oficial "enuntat" nu l-am gasit nici eu, dar pe site la BNR ultimul curs valutar este pe data de 28 decembrie 2007.

1 eur= 3,6102 lei
1 usd= 2,4564 lei.

Parerea mea este ca acesta o sa fie cursul de inchidere,acum mai trebuie sa asteptam ordinul ministerului finantelor ca sa fie oficial.




#3 kmy73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 09 January 2008 - 02:31 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Jan 9 2008, 04:06 PM, a spus:

dragilor, am cautat pe net (prin google), am cautat si mfinante.ro si nu am vazut "enuntat" oficial cursul valutar cu care inchidem 2007 :thumbup: , poate e vina mea ca nu am vazut ...

ma poate ajuta cineva, va rog ??

cu multumiri. :lostit (13):

curs 3.6102 eur



#4 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 January 2008 - 02:46 PM

Incepand cu anul 2004 Ministerul Finantelor nu a mai elaborat norme de inchidere (unde de regula se "enunta" si cursul valutar).
Cu acea ocazie, au dat un comunicat in care si-a luat "ramas bun" de la acea practica:

Citeaza

În atenția agenților economici
– referitor la încheierea exercițiului financiar al anului 2003-

Potrivit Legii contabilității nr. 82/1991, republicată, persoanele juridice au obligația să întocmească situații financiare anuale conform reglementărilor contabile aplicabile, în formatul prevăzut de aceste reglementări.
Pentru închiderea exercițiului financiar 2003, se vor avea în vedere și prevederile Ordinului ministrului finanțelor publice nr. 1827/2003, prin care s-au adus modificări și completări ale unor reglementări în domeniul contabilității, unele referindu-se la exercițiul financiar 2004, iar altele sunt prevederi cu caracter general aplicabile și pentru închiderea exercițiului financiar al anului 2003.
Având în vedere că pentru fiecare categorie de agenți economici și anume: societăți comerciale, societăți/companii naționale, regii autonome, și alte persoane juridice; instituții reglementate și supravegheate de Comisia Națională a Valorilor Mobiliare; instituții de credit; societăți de asigurare, asigurare-reasigurare și de reasigurare și brokeri de asigurare, au fost elaborate reglementări contabile, pentru închiderea exercițiului financiar al anului 2003 nu au mai fost elaborate precizări detaliate privind operațiunile specifice întocmirii situațiilor financiare anuale întrucât aceste reguli sunt cuprinse în reglementările contabile aplicabile fiecăreia.
...
Cursul valutar BNR este "asumat" de M.F. prin preluarea acestiua pe pagina lor de web, capitolul asistenta contribuabili.



#5 ADID

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 09 January 2008 - 04:28 PM

curs de pe mfinante : 3.3565



#6 krina03

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 09 January 2008 - 04:41 PM

Vezi postareaADID, la Jan 9 2008, 04:28 PM, a spus:

curs de pe mfinante : 3.3565


Pai acolo scrie pt. calculul accizelor perioada 1 ian. 2008 ......
Deci care este?



#7 AnAbEllA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 109 Postari:

Postat 09 January 2008 - 04:57 PM

cineva a postat pe un alt forum : euro 3.6102; usd 2.4564.



#8 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 09 January 2008 - 05:03 PM

cursul BNR din 28.12.07, valabil si pt 31.12.07 este 3.6102/EUR si 2.4564/USD



#9 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 January 2008 - 05:24 PM

va multumesc mult :lostit (13):

si eu cred ca va ramane cel din 28.12.2007, asa auzisem si pe la tv, dar mi-ar fi placut sa am ceva oficial, eventual "enuntat" :thumbup: macar pe mfinante.ro



#10 van

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 09 January 2008 - 08:37 PM

si eu cred ca va ramane cel din 28.12.2007, asa auzisem si pe la tv, dar mi-ar fi placut sa am ceva oficial, eventual "enuntat" :lostit (13): macar pe mfinante.ro
[/quote]

Asa este, ramane cel din 28.12.2007, ziua de 31.12.2007 a fost declarata oficial ca zi nebancara, deci...



#11 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 11 January 2008 - 11:17 AM

http://www.mfinante....ar_28122007.pdf

asta se pune ca 'enuntare"? am gasit-o azi...
bate si ti se va deschide... cere si ti se va da :)



#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 January 2008 - 02:22 PM

DA, addina :lostit (13): , asta am cautat !! ms mult :thumbup:

a ramas cursul din 28.12.2007, cum bine ne-am gandit toti !

spor la lucru.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL