Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salariu cistigat prin hotarare judecatoreasca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

salariu cistigat prin hotarare judecatoreasca

1 reply to this topic

#1 Recuperare

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 January 2008 - 10:16 AM

Buna ziua!

Avem un caz in care un fost salariat a cistigat in instanta, avand hotarare definitiva, plata unor drepturi salariale. As vrea sa-mi spuneti pe ce cont de cheltuiala trebuie inregistrat (eu am pus pe 641, dar cu articol bugetar 20.30.30) (?); avand in vedere ca e si inchiderea anului.....
Astept help! :)
(sunt spital)



#2 gradinita175

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 15 January 2008 - 06:58 PM

Vezi postareaRecuperare, la Jan 15 2008, 10:16 AM, a spus:

Buna ziua!

Avem un caz in care un fost salariat a cistigat in instanta, avand hotarare definitiva, plata unor drepturi salariale. As vrea sa-mi spuneti pe ce cont de cheltuiala trebuie inregistrat (eu am pus pe 641, dar cu articol bugetar 20.30.30) (?); avand in vedere ca e si inchiderea anului.....
Astept help! :)
(sunt spital)


Daca a castigat drepturi salariale se platesc din art. 10.01.30 -alte drepturi salariale, in nici un caz Titlul II cheltuieli materiale. La noi in invatamant asa s-au platit toate drepturile castigate prin Hot.Judecatorsti. Si nu au fost putine. Sunt drepturi salariale si se inreg. ca toate celelalte venituri din salarii. 641 cheltuiala si pe art. 10.01.30







Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL