Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Fond de garantare creante sal - bugetari - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Fond de garantare creante sal - bugetari

1 reply to this topic

#1 gradinita175

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 15 January 2008 - 07:08 PM

Institutiile publice chiar nu mai platesc 0.25 % pt.Fondul de garantare pt. creante salariale? Eu asa inteleg din O.U. 91 / 2007 art IV. Nu am auzit pe nimeni vorbind de asta. Si apropo nu uitati: cfm art.III somajul asigurat nu se mai da doar la salariul de baza, ci la total venit brut realizat. La bugetari este diferenta mare intre aceste 2 salarii. Acum dam somaj asigurati si la vechime, ore suplimentare, prime, al 13-lea, spor de viza, diferente etc. La tot. A scazut procentul la 0.5 % dar s-a marit enorm baza de calcul.



#2 ela_andra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 16 January 2008 - 10:19 AM

Vezi postareagradinita175, la Jan 15 2008, 09:08 PM, a spus:

Institutiile publice chiar nu mai platesc 0.25 % pt.Fondul de garantare pt. creante salariale? Eu asa inteleg din O.U. 91 / 2007 art IV. Nu am auzit pe nimeni vorbind de asta. Si apropo nu uitati: cfm art.III somajul asigurat nu se mai da doar la salariul de baza, ci la total venit brut realizat. La bugetari este diferenta mare intre aceste 2 salarii. Acum dam somaj asigurati si la vechime, ore suplimentare, prime, al 13-lea, spor de viza, diferente etc. La tot. A scazut procentul la 0.5 % dar s-a marit enorm baza de calcul.


Asa am inteles si eu in ceea ce priveste fd de garantare, ca nu-l mai platim, dar eram singura care intelesese asta, sau mai bine zis , singura care sesizasem exceptarea instit. publice de la plata fondului. Oricum, nu stia nimeni nimic, nici macar Presedintele Agentiei Nationale de Somaj care mi-a zis sa sun peste 2 zile. Asa ca, pentru premiul anual, am platit 0.25% numai pt ca asa au facut toti...







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL