Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratie ITM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratie ITM

18 replies to this topic

#1 @lexandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 16 January 2008 - 01:18 PM

buna ziua,imi poate spune cineva de unde pot sa dowloadez programul pentru declaratii itm.este vorba de declaratia din decembrie.ce versiune a programului este cea corecta?va multumesc



#2 raluka76

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:

Postat 16 January 2008 - 01:32 PM


Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 October 2009 - 03:28 PM




#3 @lexandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 46 Postari:

Postat 16 January 2008 - 02:36 PM

multumesc pentru ajutor!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 August 2008 - 12:44 PM




#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 May 2008 - 11:28 AM

Vezi postareaCORINA39, la May 24 2008, 03:09 PM, a spus:

inca o mica nelamarurie declaratia comision ITM pot trimite prin posta?va multumesc mult pt raspuns

se poate.

vezi si asta : http://itmonline.ins.../itm/welcome.do



#5 felisa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 15 July 2008 - 09:42 AM

In luna aprilie 2008 un angajat de la firma a avut concediu 3 zile. luna avand 21 de zile, automat raman 18 zile lucratoare. acuma dupa 2 luni am observat ca eu l-am inregistrat ca avand 18 zile lucratoare si atata, nu am specificat cele 3 zile de concediu. Acest lucru modifica salarul brut cu 93 lei. Acum intreb este mare greseala asta, din moment ce toate declaratiile sunt gresite ( la sanatate, somaj, pensii) in functie de statul de plata. Ce se poate intampla in cel mai rau caz? Va rog sa imi raspundeti



#6 GEA2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 15 July 2008 - 10:22 AM

Nu se intampla nimic atata timp cat faci rectificative si duci peste tot declaratiile si binenteles platesti corect la Finante contributiile dupa statul refacut



#7 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 July 2008 - 10:26 AM

In cel mai bun caz faci rectificative...in cel mai rau caz ai penalizari la sumele neachitate la timp, la buget si, daca nu rectifici inainte de un eventual control, primesti avertisment oficial (cu amenda sau nu).
Madalina



#8 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 15 January 2009 - 07:19 AM

de 2 zile incerc sa fac declaratiile la itm pt comision si nu reusesc sa ma loghez, stie cineva ceva de ce imi da eroare de conexiune?
pe reg salariatilor intra dar la decl itm nu!
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#9 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 15 January 2009 - 09:15 AM

Daca poti introduce datele si vizualiza pe ecran informatiile dar nu poti lista declaratia atunci foarte probabil este vorba de eroarea privind certificatul de acces, care fie nu e instalat, fie ceva nu e in regula. Daca eu am trecut pe sistem de operare Vista nu am reusit sa mai listez declaratia, chiar dupa instalarea certificatului respectiv. A trebuit sa merg pe alt calculator, cu un sistem de operare XP. Probabil am undeva o setare gresita.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#10 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 16 January 2009 - 07:27 AM

da am cerut acces si apoi am reusit
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#11 jessyca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Lipova,jud Arad

Postat 16 January 2009 - 09:05 AM

Daca pagina nu se deschide si zice ca nu e bun certificatul, uita-te putin mai jos, unde ai 3 optiuni iar la una zice ,ca nu e recomandat.Incearca pe aia ca poti intra sigur.Asa am patit eu si am sunat la ITM,mi-au dat aceste lamuriri si mi-au spus ca au probl. cu licenta la microsoft.



#12 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 February 2009 - 07:49 PM

Incerc de doua zile sa-mi transmit declaratiile ITM. Nu rusesc sub nici o forma .Certificatul nu este bun.Mai are cineva asemenea probleme ? Ce facem ? Nu vad in josul paginii cele 3 optiunii desppre care vorbea luna trecuta colega noastra jessyca



#13 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 23 February 2009 - 08:22 PM

Eu am avut probleme , deoarece deschideam internetul cu opera in loc sa deschid cu internet explorer ,si a mers bine dupa aceea..



#14 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2009 - 11:11 PM

Vezi postareadacron, la Feb 23 2009, 07:49 PM, a spus:

Incerc de doua zile sa-mi transmit declaratiile ITM. Nu rusesc sub nici o forma .Certificatul nu este bun.Mai are cineva asemenea probleme ? Ce facem ? Nu vad in josul paginii cele 3 optiunii desppre care vorbea luna trecuta colega noastra jessyca

Vedeti ca aveti optiune de acceptare a certificatului chiar daca nu este bun.
Daca ne spuneti si ce browser folositi poate va putem ghida exact cum sa faceti.



#15 dacron

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2009 - 10:38 PM

Multumesc mult,mult de tot pentru ajutor.Am reusit pana la urma. Nu prea ma pricep sa explic cum am facut, dar in linii marii s-a rezolvat astfel : am accesat internetul prin explorer ( asa cum mi s-a recomandat ).Eu de obicei folosesc firefox.
Multumes inca o data.



#16 DLaura

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 July 2009 - 11:10 PM

hello,

O societate comerciala pe actiuni, nou infiintata (51% capital de stat; 49% capital privat), cu compartiment Resurse Umane si operarea in cartile de munca de catre personalul de la resurse umane, achita comisionul de 0.25% si depune declaratia la itm?

azi am sunat la itm si m-am interesat; raspunsul lor a fost toate firmele cu capital integral privat depun.........si am mai aflat ca cele de stat nu depun; dar cele mixte unde s-ar incadra? stie cineva care e legea aplicabila in acest caz?

Maine fac un drum la itm pentru lamuriri suplimentare care normal la telefon nu pot fi date......... :lostit (13): :smile: :thumbup:

merci
Laura



#17 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 15 July 2009 - 09:35 AM

da, achita comisionul de 0.25% si depune declaratia la itm.
si revisal



#18 anamaria_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:

Postat 27 August 2009 - 09:52 AM

buna,
de cateva zile incerc sa transmit o modificare la registru de evidenta salariati si nu imi merge, de asemenea nici declaratia pe luna iulie nu am mai putut trimite online,
sa modificat cumva link-ul sau nu mai putem transmite online???
va multumesc!



#19 danmlb

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 October 2009 - 12:33 PM

De 1 saptamana incerc sa trimit online declaratiile ITM. Ajung pana la tastarea codului fiscal si a parolei dupa care nu se mai intampla nimic. Va rog ajutati-ma caci altfel sunt pasibil de amenda ! Vai Vai Vai






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL