Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
control politie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


control politie

4 replies to this topic

#1 helink

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 18 January 2008 - 10:48 AM

au inceput controale de la politie pentru seif neincorporat in zid si nefixat in podea; stiti cat e cuantumul amenzii?



#2 helink

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 18 January 2008 - 12:19 PM

Lg.333/2003; HG 1010/2004




#3 dragosdana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 136 Postari:

Postat 02 June 2011 - 11:06 AM

Un client de-al meu este chemat maine la politie pt "FRAUDA'. Firma lui nu are activiate de aproape un an. Mai are ceva datorii din retinerile de la salariat (sub 1000 lei). Pentru asta sau pt ce ar putea fi chemat? e foarte speriat!



#4 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 02 June 2011 - 03:17 PM

Vezi postareadragosdana, la 02 June 2011 - 11:06 AM, a spus:

Un client de-al meu este chemat maine la politie pt "FRAUDA'. Firma lui nu are activiate de aproape un an. Mai are ceva datorii din retinerile de la salariat (sub 1000 lei). Pentru asta sau pt ce ar putea fi chemat? e foarte speriat!

Cineva a emis facturi in numele firmei sale, facturi folosite pentru diminuarea bazei impozabile TVA si impozit pe profit.

O sa completeze o declaratie ca nu are legatura cu asta, ca firma nu a functionat efectiv, sa duca cu el facturierul si chitantierul folosite ca sa faca politia copii privind modelul lor.

Si cu asta ar putea sa nu mai fie solicitat, poate ca martor la proces.

Adevarul este ca, cu cat are o figura mai speriata, cu atat va scapa mai repede.



#5 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 02 June 2011 - 11:22 PM

frauda o reprezinta neplata catre buget stat a retinerilor de la salariati
au ordin sa faca asta, finantele transmit la politie toate firmele cu datorii (retiner salarii) iar politia e obligata sa dea curs
sa nu se sperie, merge la politie si spune ca nu a avut bani iar cand va avea va plati, chiar daca nu isi inceteaza suspendarea






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL