Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
fisa postului - DIRECTOR VANZARI - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

fisa postului - DIRECTOR VANZARI

5 replies to this topic

#1 Camelia Voicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 July 2006 - 08:03 AM

Director Comercial

Fisiere atasate





#2 mireyy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 11 April 2008 - 12:37 PM

BUNA,
AM NEVOIE DE FISA POSTULUI PENTRU DIRECTOR DE VANZARI!!!!!
VA ROG!!!!
ESTE URGENT!!!!!

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 22 May 2008 - 11:36 AM




#3 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 11 April 2008 - 03:07 PM

DIRECTORI VANZARI

Fisiere atasate





#4 andreeamosa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 May 2008 - 10:22 PM

as dori si eu va rog o fisa postului pt director vanzari. Am cautat si nu am gasit. Multumesc



#5 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 28 May 2008 - 07:32 AM

era deja un topic : fisa postului - director vanzari. nu ai fost destul de atenta.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 28 May 2008 - 07:37 AM




#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2011 - 02:46 PM

FIȘĂ de POST
aferentă contractului de muncă nr. ......... din data de .....................

Denumire post: Director Comercial (cod ref. DC)
Locul desfășurării muncii: la sediul central al companiei
Departament: Comercial
Subordonare: Directorului general
Supervizare: Supervizează activitatea angajaților departamentului Comercial (4 product-manageri, 1 director logistică, 3 asistenți comerciali)

• Relații funcționale: cu angajații departamentelor Financiar-Contabil, Marketing, Juridic
• Scopul postului: titularul postului are rolul de a asigura aplicarea corectă a procedurilor operaționale de achiziții și aprovizionare.

Activități principale:
• Urmărirea zilnică a activității personalului aflat în subordine pentru asigurarea aplicării corecte a procedurilor operaționale de achiziții și aprovizionare/livrare;
• Organizarea departamentului Comercial pe criterii de “cost efficiency”, în vederea optimizării activității de aprovizionare/livrare a mărfii către rețeaua de magazine;
• Stabilirea strategiei specifice fiecărui magazin pentru implemetarea/urmărirea stocului optim și a tuturor procedurilor comerciale prevăzute.

Sarcini și îndatoriri specifice:
• Asigurarea buclei de feed-back în urmărirea aplicării procedurilor comerciale și a stocurilor optime;
• Stabilirea unor relații bune cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util și în bune condiții a tuturor problemelor ocazionale;
• Prospectarea pieței de profil și a condițiilor de achiziții/livrare în vederea optimizării continue a stocurilor, având ca scop final obținerea unei rotații bune ale acestora și realizarea de profituri (protecția marginii).

Responsabilități ale postului:
• Răspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor adiționale cu furnizorii;
• Își asumă responsabilitatea pentru propunerile de noi furnizori, după ce a verificat poziția în piață și standardele serviciilor oferite de către aceștia;
• Răspunde pentru calitatea activității personalului aflat în subordine și pentru fluxul operațional la nivelul departamentului pe care-l conduce.

Autoritatea postului:
• Coordonează întreaga activitate comercială a rețelei de magazine pe centre de profit;
• Transmite către Directorul de vânzări & marketing raportările (săptămânale, lunare) privind vânzările, planul de acțiune pentru creșterea vânzărilor, furnizorii noi etc. (Toate tipurile de raportări vor fi descrise în anexe separate.);
• Concepe împreună cu Ddirectorul general strategiile comerciale prioritare în vederea atingerii target-urilor stabilite.

Specificațiile postului:
• Studii obligatorii: universitare economice;
• Bună cunoaștere a mediului concurențial de afaceri;
• Experiență în domeniul comercial de minim 4 ani;
• Foarte bune cunoștințe de limbă engleză;
• Spirit de observație, dinamism, gândire comercială, eficiență;
• Excelente abilități de utilizare a computerului (Word, Excel);
• Experiența într-o funcție de conducere și de coordonare constituie un avantaj;
• Reale și excelente abilități de comunicare și negociere.

Deplasări
• Frecvența: frecvent
• Condiții asigurate: diurnă, cazare, transport

Relațiile cu alte departamente:
• descrise în Regulamentul de organizare și funcționare și Regulamentul de ordine interioară

Condiții de muncă:
- munca este complexă, preponderent de birou;
- program normal de lucru, uneori prelungit.

Salarizare: Salariul brut lunar este de ..................... lei noi, la care se adaugă sporurile negociate.
Facilități: mașină de serviciu, telefon mobil, laptop.
Sancțiunile aplicate pentru nerespectarea sarcinilor de serviciu conform rigorilor prevăzute în fișa de post sunt descrise pe larg în Regulamentul intern (ROI).


S.C. ……………………… Am luat la cunoștință,
Director General
……………………………. ………………………………

Data:........






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL