Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TRIMITERE MARFA DIN CHINA IN CANADA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


TRIMITERE MARFA DIN CHINA IN CANADA


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 22 January 2008 - 02:26 PM

Buna ziua!
Am urmatoarea situatie: contract cu X LTD din Canada ca ii vand 10 pixuri la pret de 2 dolari bucata.
Pixurile eu le cumpar din China cu 0,50 dolari bucata. NU PRETURILE SUNT IMPORTANTE.
Eu, firma din Romania, am factura de la chinez pe 10 pixuri + declaratie de origine a pixurilor. Dar, pixurile pleaca din China direct in Canada. Tot eu, firma din Romania emit factura catre X LTD din Canada ca ii vand 10 pixuri, fara ca eu sa am vreodata vreo declaratie vamala. La mine factura ptr gestiunea pixurilor este factura chinezului. Eu urlu ca am nevoie de documente care sa ateste ca pixurile alea fabricate in China au intrat in posesia mea. Mi s-a spus ca voi primi o copie dupa un act pe care scrie asa: Y DIN ROMANIA TRIMITE PIXURI DIN CHINA CATRE X LTD DIN CANDA CU VAPORUL Z. E de ajuns?
Mii de multumiri.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL