Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
audit intern - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


audit intern


27 replies to this topic

#21 NICOLE65

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 February 2010 - 04:34 PM

Buna ziua,
Ma poate ajuta si pe mine cineva, cu o lucrare de disertatie cu tema "Auditul în instituțiile publice", am mare nevoie.
Va multumesc din inima!
adresa mea de mail: nicu_650330@yahoo.com



#22 Nedelcu Gabriela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:

Postat 09 February 2010 - 10:53 PM

Vezi postareaNICOLE65, la Feb 7 2010, 04:34 PM, a spus:

Buna ziua,
Ma poate ajuta si pe mine cineva, cu o lucrare de disertatie cu tema "Auditul în instituțiile publice", am mare nevoie.
Va multumesc din inima!
adresa mea de mail: nicu_650330@yahoo.com

gasesti pe net asemenea lucrari,de ex. "regielive.ro"




#23 michu61

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 March 2010 - 03:56 PM

Vezi postareacristian.d, la Jan 22 2008, 02:59 PM, a spus:

Buna,
sunt auditor intern de 2 ani si intradevar nu ai timp sa te plictisesti, mereu apar probleme noi si cred ca ar fi bine sa dezvoltam acest topic de audit si sa facem schimb se experienta.
[Subscriu pentru dezvoltarea acestui topic. Sunt auditor intern de mai mult timp dar pot sa afirm ca oricat ai stii tot nu este destul.

Aceasta postare a fost editata de michu61: 10 March 2010 - 04:01 PM




#24 cati_n

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 August 2010 - 09:09 AM

sunt auditor public intern la o institutie publica de aproape 1 an; dupa scurta experienta, se pare ca mai degraba suntem niste persoane indezirabile si incomode.Ce spuneti?



#25 MihaiRadu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 31 August 2010 - 02:50 PM

Vezi postareacati_n, la Aug 12 2010, 10:09 AM, a spus:

sunt auditor public intern la o institutie publica de aproape 1 an; dupa scurta experienta, se pare ca mai degraba suntem niste persoane indezirabile si incomode.Ce spuneti?
welcome in the club :lnr (1):



#26 esofina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 December 2010 - 03:25 PM

Vezi postareacristian.d, la Jan 22 2008, 04:59 PM, a spus:

Buna,
sunt auditor intern de 2 ani si intradevar nu ai timp sa te plictisesti, mereu apar probleme noi si cred ca ar fi bine sa dezvoltam acest topic de audit si sa facem schimb se experienta.
Buna,
am nevoie de un audit la un contract de cercetare. cum procedaz?



#27 indian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 November 2012 - 08:21 PM

Asociatul meu (sotul cu care sunt in divort) m-a notificat cu privire la intentia de a face o expertiza contabila a firmei. Cine plateste aceasta expertiza? Firma nu are bani ca sa plateasca un auditor pentru expertiza dorita. Exista un temei legal ca sa-i cer sa plateasca singur expertiza ?



#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 November 2012 - 10:45 PM

desigur !! :biggrin:

poate solicita singur expertiza, dar pe banii lui !!
cel putin, instanta nu ar avea motive sa i-o refuze daca el stie sa o argumenteze ! numai ca, in acest caz, e posibil sa aveti de plata , la final, si expertiza si chelt. de judecata - in fct de cum se finalizeaza procesul (care este ...daca este !).

ca principiu, institutia care va administreaza confictul de interese = divortul / partajul (notar, mediator sau instanta) este cea care poate dispune expertiza - insa pe banii solicitantului, in cazul dvs. - pe banii sotului !
in lipsa unei asemenea institutii, sotul se afla la bunul plac al dvs. DACA nu este actionar in firma si nici administrator !

prin urmare, daca sotul ( sau oricine alicineva) nu are parti sociale in firma si nici o alta legatura juridica de administrare - in vigoare - a firmei, acesta (acea pers.) se afla la bunul dvs. plac priv. expertiza - adica ii puteti permite asta sau NU !!

atentie !! va sfatuiesc sa aveti un reprezentant cat mai "autorizat" al dvs la expertiza (in cazul in care va este impusa sau o acceptati de bunavoie) - oricat de curata va stiti, fiindca (nu uitati !!) drumul spre iad e pavat cu bune intentii !! :sad:

so, you can do it - but do it clever !!

mult succes ! :smile:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL