Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
mediu URGENT - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


mediu URGENT


1 reply to this topic

#1 nitu denisa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 153 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:muzica

Postat 22 January 2008 - 03:06 PM

Vreau sa declar ambalajele si nu pot.
Pe nota de transpor,t pe avizul de insotire a marfii nu e trecuta decat cantitatea bruta (ambalaj + continut), am sunat la toate firmele de transport TNT, SCHENKER , C&C LOGOSTIC, mi-au zic ca la ei nu se trece decat cantitatea bruta. Cum sa fac sa determin ambalajale e ceva imposibil, plus cat a fost plastic, cat lemn , cat carton - noi aducem zeci de produse impachetate diferit si nu e trecuta nicaieri valoarea neta, numai a marfii.
Chiar nu poate nimeni sa ma ajute? de 2 sapt ma chinuesc , ma duc pe la vreun magazin sa cantaresc pungile si cutiile ca avem si productie, dar la importuri nu stiu cum sa fac. :fnd (8):
Sa aproximez sa pun 5- 10 % din greutatea bruta? cat? cum?
ca nu mai stiu ce sa fac.. :lostit (13): :thumbup: :lnr (21): :seas (2): si timpul ma preseaza
denisa



#2 nitu denisa

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 153 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:muzica

Postat 22 January 2008 - 03:29 PM

si tot nu stiu daca eu produc salopete pe care le bag in pungi le pun instructiuni le bag in cutii (unele nu se stie cate, altele se vand fara cutii la bucata) le lipesc cu scotch, tb sa platesc taxa. din toate cutiile nu stiu in cate se pune marfa adica toata gama de echipamente ochelari manusi bocanci etc etc si in cate se pun salopete? cineva sa ma lamureasca si pe mine va rog ca nu mai suport. :lostit (13):

denisa






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL