Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
model adeverinta stagiu de cotizare pensii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


model adeverinta stagiu de cotizare pensii

3 replies to this topic

#1 rosebud

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 29 January 2008 - 04:46 PM

Buna ziua,am un angajat care a iesit in pensie la limita de varsta, dar pana a primit decizia a mai lucrat. Acuma ii desfac CIM si pt perioada cat a mai lucrat trebuie sa ii eliberez o adeverinta pentru Casa de pensii ca sa ii adauge aceste luni la stagiul de cotizare.Problema mea este ca nu stiu cum ar trebui sa arate acea adeverinta.Are cineva vreun model? Multumesc mult.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 15 June 2011 - 11:04 AM




#2 Florian2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 392 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2008 - 06:23 PM

Vezi postarearosebud, la Jan 29 2008, 04:46 PM, a spus:

Buna ziua,am un angajat care a iesit in pensie la limita de varsta, dar pana a primit decizia a mai lucrat. Acuma ii desfac CIM si pt perioada cat a mai lucrat trebuie sa ii eliberez o adeverinta pentru Casa de pensii ca sa ii adauge aceste luni la stagiul de cotizare.Problema mea este ca nu stiu cum ar trebui sa arate acea adeverinta.Are cineva vreun model? Multumesc mult.
"intrarea in plata" a pensiei se face pe baza adeverintei care sa cuprinda data incetarii raporturilor de munca si platii salariului. Actualizarea pensiei se face doar dupa ce primeste salariu timp de 12 luni.




#3 maneamircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 336 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 29 January 2008 - 07:12 PM

Recalcularea se va face dupa datele inscrise in Declaratia nominala de CAS si nu dupa adeverinta.
Manea Mircea



#4 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2008 - 07:39 PM

Sigur, asa ar fi logic,dar nu este . Este nevoie insa ,fie de copie dupa cartea de munca ca a fost reangajata, fie de adeverinta in care se trece perioada in care a lucrat si salariu a avut .
Nu am inteles de ce nu se uita in baza cas...dar asta e.
Model: Adeverinta.
certificam prin prezenta ca d-na ... cnp.. este salariata noastra si dupa pensionare a lucrat .. luni ,intre ian-dec avand un salariu tarifar de .. lei
Eliberam prezenta pt. ITM in vederea recalcularii pensiei
Atentie ,daca nu a are lucrat un an in plus de la data pensionarii , de pomana duce adeverinta.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL