Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
monografie contabila dealer cosmote - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

monografie contabila dealer cosmote

2 replies to this topic

#1 ramona_pacearescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 31 January 2008 - 09:11 PM

salutare
am o problema mai delicata si as dori sa vad niste pareri ale dumneavostra.
am o firma care are ca activitate telefonia mobila.
cumpar telefoane de la germanos si le inregistrez in 371 gestiune fara adaus.
de ex cumpar un telefon la 300 ron dar eu il vand la abonament la 100 ron si fac urm nota contabila:
411=% 100
707 300
471 -200
in luna urmatoare primesc subventia de la cosmote in valoare de 200 ron care o inregistrez in 704 si concomitent fac 6582=471 cu 200
cifra mea de afaceri este cam artificiala si nu sunt sigura daca fac bine
va rg daca ma puteti ajuta cu niste sugestii pentru ca am avut si control de la finante si nu au stiut sa imi spuna daca este bine sau nu si pe deaqsupra din cauza acestecifre denaturate am depasit si plafonul de tva. nu am sesizt acest lucru la timp si m-am inregistrat cu 2 luni mai tarziu. nu mi-au permis sa deduc tva la stoc de marfa deoarece nu am dus la finante copie dupa inventar la marfa, eu calculand si tva colectat la vanzarile din cele doua luni cand tre sa fiu platitor. de acest tva colectat au tinut cont la control dar de tva la marfa nu.
va rog frumos sa ma ajutati cumva ca sa ma luminez si eu ca nu stiu ce sa mai cred



#2 Gianinutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 04 February 2008 - 12:11 PM

Si profitul tau unde e?




#3 ramona_pacearescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 07 February 2008 - 09:54 AM

Vezi postareaGianinutza, la Feb 4 2008, 02:11 PM, a spus:

Si profitul tau unde e?
primesc in luna urmatoare cei 200 de lei de la cosmote precum si un bonus de 6 pana la 16 euro in functie de abonament
pe mine ma intereseaza cum se face din punct de vedere contabil daca ma puteti ajuta va rog frumos






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL