Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Casa de marcat fiscala-un sfat!!! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Casa de marcat fiscala-un sfat!!!

5 replies to this topic

#1 Elena-Alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 109 Postari:
  • Location:Brasov

Postat 17 March 2005 - 01:53 PM

Va rog sa-mi spune-ti cine stie daca la o societate de vanzari directe(vanzari de baloane in supermaket-uri de catre clovni, vanzari din usa in usa, vanzari pe strada) sunt necesare casele de marcat fiscale?
multumesc



#2 jenit

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 January 2007 - 02:51 AM

Vezi postareaElena-Alina, la Mar 17 2005, 01:53 PM, a spus:

Va rog sa-mi spune-ti cine stie daca la o societate de vanzari directe(vanzari de baloane in supermaket-uri de catre clovni, vanzari din usa in usa, vanzari pe strada) sunt necesare casele de marcat fiscale?
multumesc

PE MINE MA INTERESEAZA NOTA CONTABILA IN CAZUL ACHIZITIONARII CASEI DE MARCAT




#3 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 04 January 2007 - 10:52 AM

o inregistrezi ca obiect de inventar sau mijloc fix, in functie de pretul de acizitie.



#4 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 04 January 2007 - 02:08 PM

si daca esti cumva microintreprindere,din baza impozabila,inainte de calculul impozitului pe venit,scazi valoarea casei de marcat



#5 jenit

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 January 2007 - 12:00 PM

Vezi postareaGAMA, la Jan 4 2007, 02:08 PM, a spus:

si daca esti cumva microintreprindere,din baza impozabila,inainte de calculul impozitului pe venit,scazi valoarea casei de marcat

multumesc mult pentru raspunsuri
asa am procedat si eu am trecut casa de marcat pe obiecte de inventar insa tot am o nedumerire
am inregistrat 303%=401
4426
si la darea in functiune 603=303 ceea ce inseamna ca oricum am trecut-o pe cheltuieli
de aceea sunt in dubiu daca am procedat bine sau nu
multumind anticipat astept sugestiile dvs
jenit



#6 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 21 January 2007 - 02:51 PM

este bine asa
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL