Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bilant lichidare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

bilant lichidare

7 replies to this topic

#1 GeorgianaMD

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 February 2008 - 01:10 PM

Buna. As dori sa stiu si eu daca exista un model standard de bilant lichidare societate sau putem sa luam formularul de bilant prescurtat si sa scriem peste bilant de lichidare.



#2 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 04 February 2008 - 11:43 PM

Folosesti formular si norme bilant contabil ale anului anterior lichidarii.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 May 2009 - 11:03 AM

%%%




***



#3 simo72

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 03 November 2008 - 03:20 PM

Are cineva un model de bilant de lichidare?



#4 sima_laura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 06 November 2008 - 01:09 AM

Bilanturi de lichidare sunt publicate pe situ-ul onrc.
Poti intra pe www.onrc.ro si ai sa gasesti aici la publicitate situatii financiare de lichidare.

Lichidarea nu se poate face decat de un lichidator. Nu poate sa faca un simplu economist bilantul de lichidare. Asa ca nu trebuie sa va mai bateti capul cu inregistrarile, lichidatorul face totul.

Pasii de urmat la o lichidare voluntara sunt simpli. Trebuie sa contactezi un lichidator, faci AGA prin care numesti lichidatorul si faci contract cu acesta. Cam asta e tot. Apoi el stie ce are de facut.



#5 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 14 March 2010 - 10:14 AM

da o cautare, s-a mai vorbit, leu50 a postat monografia



#6 danielacristea49

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 March 2010 - 03:54 PM

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea problema: firma fara activitate de la infiintare pana in prezent, as avea nevoie de un formular de bilant lichidare. De asemenea va rog sa-mi spuneti ce conturi trebuie inchise in balanta si preluate in bilant.

Multumesc



#7 crimoc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 30 March 2010 - 11:16 AM

Vezi postareadanielacristea49, la Mar 29 2010, 05:54 PM, a spus:

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea problema: firma fara activitate de la infiintare pana in prezent, as avea nevoie de un formular de bilant lichidare. De asemenea va rog sa-mi spuneti ce conturi trebuie inchise in balanta si preluate in bilant.

Multumesc

Toate conturile care au sold trebuie inchise.
Formular de bilant nu exista, este bilantul la dec. 2009, tai cu pixul si scrii data si bilant la data lichidarii.



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 August 2010 - 01:52 PM

deci :

* NU exista model special pt bilant de lichidare !!
* pt. info priv. balanta/bilantul de lichidare, vedeti si postati aici : http://www.conta.ro/forum/index.php?showto...mp;hl=lichidare

topic inchis !






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL