Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Redactie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Redactie

3 replies to this topic

#1 judit

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 03 February 2008 - 02:35 PM

Buna!


Poate cineva sa-mi arate notele ctb in cazul unei redactii, incepe activitatea prin sponzorizari primite, va avea venituri din reclama si din vanzari de ziare. Tiparirea se va face pe baza de contract de prest servicii cu o tipograafie. Pentru ziare nevandute sau returnate ce note ctb fac???

Mii de multumiri.


Judit



#2 niki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:

Postat 01 April 2008 - 08:56 PM

saluatre,
si pe mine m-ar interesa o monografie pentru o redactie.
veniturile ar fi din publicitate, si din vanzare, iar ca si costuri- tiparirea la o tipografie.este vreo problema daca pretul de vanzare este mai mic decat costul de productie?unele reviste or sa fie vandute, iar altele or sa fie distribuite gratuit.




#3 cristina popescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 30 July 2008 - 11:37 AM

Buna!


Ma intereseaza si pe mine acesta problema am dat cautare si nu am gasit nimic; de aceea va rog ajutati-ma in acesta problema indeosebi in cazul ziarelor nevandute sau returnate ce note ctb se intocmesc. Imi trebuie urgent pentru ca nu stiu cum sa inchei iunie pentru depunerea bilantului.

Mii de multumiri.



#4 vgv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:arges

Postat 06 August 2008 - 01:36 PM

lucrez cu aceste "probleme".Incerc sa va ajut.Sper sa reusesc
veti inregistra astfel:
productie ziare 345=711(nr de ziare *pret fara tva/ziar)
vanzare ziare :711=345(nr ziare vandute *pret fara tva /ziar)...atentie tva 9%
retur(ziare care nu se vand):346=711
cand vei vinde acest retur la DCA inreg asa:411=703'''''411=4427
si concomitent 711=346
ATENTIE :CT711 RAMANE IN SOLD CU VAL ZIARELOR RETUR (sold db 346=sold cd 711)pana la vz retur
daca mai aveti nelamuriri....va astept cu intrebari :wink:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 16 October 2008 - 01:04 PM







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL