Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Monografie contabila pt anu I de facultate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Monografie contabila pt anu I de facultate

8 replies to this topic

#1 buld0gu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 March 2005 - 04:37 PM

:? Am shi eu nevoie de niste exemple de monografie contabila, ceva simplu nu prea complicat, pt un anu I de facultate! Va rog!



#2 TudorM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, asigurari

Postat 21 March 2005 - 02:50 PM

Piata abunda de carti de specialitate. Gesesti in oricare dintre ele asa ceva. Bafta!

Tudor



#3 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 16 June 2005 - 11:21 AM

e o carte la libraria eminescu, micuta, albastra, care se cheama chiar monografie contabila si costa in jur de 45.000 lei. atata doar ca darile pe salarii si imp profit sunt calculate supa procentele vechi.



#4 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 17 June 2005 - 11:45 AM

pentru anul I manualul de bazele contabilitatii este foarte buna, iar la sf. are o monografie destul de completa, chiar editia recenta de la ASE sau de la Titu Maiorescu- de la librariile lor.



#5 chirica adrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:tulcea
  • Interests:informatii

Postat 17 June 2005 - 12:53 PM

contabilitatea cheltuielilor cu personalul
exemplu:
1.O societate comerciala datoreaza 6.000.000lei drepturi salariale personalului angajat.Pe baza statului de plata se inregistreza si contributiile unitatii , aferente drepturilor salariale.
1.1. inregisrarea drepturilor salariale ale angajatilor:
641=421/6.000.000
1.2. inregistrarea contributiilor unitatii la asigurarile sociale,de sanatatesi pentru ajutorul de somaj
6451=4311/2.100.000
6452=4371/1.470.000
6453=4313/420.000



#6 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 17 June 2005 - 06:30 PM

lasa o adresa de e-mail si pot sa-ti transmit o mica monografie.



#7 Ariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 183 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 17 June 2005 - 09:48 PM

probabil ai nevoie pentru practica din anul I, nu?
daca da trimirte adresa de mail si iti trimit o lucrare aproape completa.
s-ar putea sa fie nevoie sa mai corectezi niste conturi (ex. 300 care acum este 301) pentru ca nu am timp s-o verific.
si eu sunt in sesiune.



#8 mihails2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 474 Postari:

Postat 20 June 2005 - 09:48 AM

Ariana trimite mi si mie te rog acea monografie la mihails2005@yahoo.com
merci mult



#9 mela_conta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 04 July 2005 - 09:26 PM

Ariana te rog si eu sa-mi trimiti monografia contabila la mihaela.enescu@piritex.ro daca poti. Multumesc.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL