Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
conventie civila - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


conventie civila


3 replies to this topic

#1 tiniu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 07 February 2008 - 10:36 PM

Buna seara,

Pot lucra ca economist intr-o socieate comerciala pe baza de conventie civila?
Si daca da, care sunt retinerile pe care trebuie sa la platesc?


Multumesc,

Delia



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 February 2008 - 10:03 PM

Din cate stiu conventiile civile nu se mai practica, cel putin ca si notiune. Cred ca solutia este contract de munca cu timp partial.

Madalina



#3 cam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 21 April 2008 - 09:21 AM

Vezi postareatiniu, la Feb 7 2008, 11:36 PM, a spus:

Buna seara,

Pot lucra ca economist intr-o socieate comerciala pe baza de conventie civila?
Si daca da, care sunt retinerile pe care trebuie sa la platesc?


Multumesc,

Delia

parerea mea este ca ai putea utiliza contractul civil de prestari servicii cu obiectul contractului bine definit, cu specificarea venitului brut si a impozitului retinut la sursa. ( 10% sau 16%)



#4 mcazaceanu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 06 August 2008 - 11:48 AM

In afara de impozit, din venitul obtinut printr-o conventie civila se platesc si celelalte contributii la stat (sanatate pensie itm )?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL