Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cum poti scoate bani din firma... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Cum poti scoate bani din firma...


22 replies to this topic

#21 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 29 February 2008 - 05:14 PM

In atentia lui contasoft, rhode_acc, carmendima, DENISA GRIGORITA, dantes87

Citat din regulament:
"Mesajele.
Fiecare user este responsabil de continutul mesajelor sale.
Conducerea acestui forum nu isi asuma responsabilitatea privind opiniile dumneavoastra.
Orice informatie introdusa de dumneavoastra va fi stocata in baza de date.
Nu raspudeti doar pentru a scrie ceva! Daca nu stiti sau nu aveti ce spune, lasati pe altii sa raspunda.
Postati un mesaj doar daca ceea ce aveti de spus are legatura cu topicul respectiv.
Nu se accepta abaterea de la profilul unui forum.
Evitati glumele si ghionturile amicale ce provoaca o multime de mesaje offtopic.
Nu citati integral mesajului anterior! (Daca este necesar, citati portiunea de text la care faceti referire. Citarea integrala a unui post este acceptata daca mesajul citat nu este vizibil si nu se mai intelege altfel contextul).
Nu scrieti doua mesaje unul dupa altul. Editati-l pe cel vechi si adaugati acolo ce mai aveti de spus.
Nu folositi exagerat pictogramele emotive.
Pentru discutia strict personala intre doi utilizatori, folositi exclusiv functia : mesageria privata.
Nu este permisa postarea unui mesaj in mai multe sectiuni cu scopul de a atrage mai repede atentia asupra subiectului respectiv.
Modificarea propriilor mesajelor este permisa in primele 10 minunte."

Folositi butonul ADREPLY in loc de "REPLY"!!!

Aceasta postare a fost editata de kimba: 29 February 2008 - 05:17 PM

Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#22 danutanitulescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:

Postat 03 March 2008 - 05:40 PM

multumesc pt raspuns




#23 yd.mine

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 March 2008 - 10:51 AM

Vezi postareacarmendima, la Feb 25 2008, 12:34 PM, a spus:

Vezi postareauiliv, la Feb 22 2008, 09:42 PM, a spus:

Vezi postareacarmendima, la Feb 22 2008, 10:04 AM, a spus:

Vezi postareauiliv, la Feb 12 2008, 12:44 AM, a spus:

Poti alege mai multe coduri caen dar sa desfasori pt inceput o singura activitate deci la aceasta activitate poti face investitii si mai poti scoate bani din firma angajindu-te si facandu-ti salariul care ti-l doresti bineinteles trebuind sa platesti si impozitele aferente.Daca citesti codul fiscal la sectiunea cheltuieli deductibile te vei lamuri .

Am si eu o intrebare apropo' de acest subiect. Daca la inceput am imprumutat societatea facand diverse investitii pot sa imi retrag pe parcurs acest imprumut? Pe masura ce obtin venituri?

Daca ai imprumutat propria firma trebuia sa introduci banii in casa cu chitanta si poti sa-i retragi cu dispozitie de plata
Asa am facut...mai putin contractul acela. Sper sa nu fie probleme ca nu am facut un astfel de contract. Stie cineva in ce act normativ scrie de obligatia incheierii unui astfel de contract?

Dispozitiile art. 15 din L31 din 1990, cu modificarile ulterioare,
prevad ca intre societatea cu raspundere limitata si persoana fizica sau persoana juridica, asociat
unic al celei dintai, contractele se incheie in forma scrisa, sub sanctiunea nulitatii absolute
sh sunt imperative!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL